Відповідальні німецькі політики мають донести народу, що війна Росії проти України та її гібридна війна проти Німеччини – це одна історія, тож Берлін має допомагати Києву заради власної безпеки.
Про це в коментарі Укрінформу сказав голова німецько-української парламентської групи в Бундестазі Робін Вагенер.
«Якщо ми будемо розумними і правильно оцінюватимемо власні інтереси щодо безпеки та свободи в Європі, тоді ми будемо рухатися вперед у питанні підтримки України з повною силою, тому що це єдине, що зрештою забезпечить безпеку та мир у Європі. Повна підтримка України в інтересах захисту нашої безпеки», — заявив парламентарій.
За його словами, німецькі політики мають наполегливо працювати над тим, щоб і німецьке суспільство в цілому було достатньо розумним, щоб прийняти це рішення та погодитися з ним. І саме на це мають бути спрямовані всі зусилля, додав він.
За словами Вагенера, на жаль, вже так склалося, що Україна знову відійшла на другий план, і водночас набирають обертів та навіть беруть верх у деяких дискусіях усілякі «дивні історії, наративи та абсолютно перекручене поняття миру, який насправді означає лише могильний спокій».
«І тепер ми маємо це подолати. З нападами на Німеччину, в тому числі з боку Росії, які ми знову і знову бачимо: гібридними атаками, диверсіями, дестабілізацією, — наше суспільство повинно усвідомити і побачити, що це один конфлікт, і тому ми повинні рішуче підтримувати Україну».
Депутат підкреслив, що лідер партії, віцеканцлер і міністр економіки Роберт Габек увесь час намагався підтримувати стабільність федерального уряду, щоб Німеччина могла надавати потужну підтримку Україні. Він нагадав, що Габек був одним із перших, хто вимагав надання військової підтримки Україні ще до повномасштабного вторгнення.
На запитання, що українська сторона може очікувати від бюджету-2025, в якому було передбачено на військову підтримку України 4 млрд євро (вдвічі менше, ніж цього року) і через розбіжності щодо якого розпалась правляча коаліція та настала політична криза в ФРН, Вагенер зазначив, що «можна продовжувати працювати з тими грошима, які зараз є, а також працювати над тимчасовим управлінням бюджетом».
«Звісно, було б краще, якби ми прийняли рішення про сильний федеральний бюджет з необхідними пріоритетами, особливо після виборів у США. Це було б важливо. Я очікував, навіть після виборів у США, що всі згуртуються, Роберт Габек був готовий, наприклад, піти на значні компроміси заради досягнення стабільності федерального бюджету. Це не спрацювало», — зазначив політик.
Він додав, що тепер Німеччина деякий час буде працювати в режимі «тимчасового управління бюджетом», і вже новий Бундестаг ухвалить рішення про бюджет на наступний рік.
Як повідомляв Укрінформ, через політичну кризу в ФРН і розвал правлячої коаліції планується провести позачергові парламентські вибори 23 лютого наступного року.
Міністр економіки, віцеканцлер ФРН Роберт Габек переконаний, що його країна та Захід загалом недостатньо зробили для допомоги Україні, тож повинні посилити підтримку.
Залиште відповідь