Лауреатами Нобелівської премії з хімії 2022 року стали американська науковиця Каролін Бертоцці, данський хімік Мортен Мелдел та американський вчений-хімік Баррі Шарплесс «за розробку хімії кліків і біоортогональної хімії».
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сторінку премії у Твітері.
«Шведська королівська академія наук вирішила присудити Нобелівську премію з хімії за 2022 рік Каролін Бертоцці, Мортену Мелделу та Баррі Шарплессу «за розробку хімії клацання та біоортогональної хімії», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що клікова хімія та біоортогональні реакції перенесли хімію в епоху функціоналізму, і це приносить найбільшу користь людству.
Хіміками давно керувало бажання створювати дедалі складніші молекули. У фармацевтичних дослідженнях це часто включало штучне відтворення природних молекул з лікувальними властивостями. Це призвело до багатьох чудових молекулярних конструкцій, але вони, зазвичай, займають багато часу розробки та є дуже дорогими у виробництві.
BREAKING NEWS:
The Royal Swedish Academy of Sciences has decided to award the 2022 #NobelPrize in Chemistry to Carolyn R. Bertozzi, Morten Meldal and K. Barry Sharpless “for the development of click chemistry and bioorthogonal chemistry.” pic.twitter.com/5tu6aOedy4
— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 5, 2022
«Цьогорічна премія з хімії стосується не надто складних речей, натомість стосується того, що легко та просто. Функціональні молекули можна побудувати навіть прямим шляхом», —заявив голова Нобелівського комітету з хімії Йохан Аквіст.
Лауреатами Нобелівської премії з хімії 2021 року стали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан "за розвиток асиметричного органокаталізу".
Як повідомляв Укрінформ, у четвер стануть відомі лауреати з літератури, а лауреатів премії з економіки у пам'ять про Альфреда Нобеля буде оголошено у столиці Швеції 10 жовтня.
У п’ятницю у норвезькій столиці Осло назвуть лауреата премії за сприяння встановленню миру.
Нобелівська премія — одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Сума премії змінюється залежно від доходів Фонду Нобеля. Торік вона становила 10 млн шведських крон (близько 900 000 доларів).
Церемонія вручення Нобелівської премії відбудеться в мерії Стокгольма, Швеція, 10 грудня – у річницю смерті Альфреда Нобеля.
Залиште відповідь