Посол Мельник: Ми шоковані забороною на українські прапори в Берліні 8-9 травня

Надзвичайний і Повноважний Посол України в ФРН Андрій Мельник відреагував на рішення поліції Берліна заборонити використання в святкові дні 8-9 травня не лише російської, але й української символіки.

Про це, як передає Укрінформ, він заявив RND.

«Ми шоковані тим, що берлінська поліція заборонила носити українські прапори 8 і 9 травня. Це ляпас Україні і ляпас українському народу», – заявив Мельник.

Він зауважив, що в столиці заборонено публічне носіння українського прапора, як і російського, під яким і вдень, і вночі здійснюються найгірші військові злочини проти мирного українського населення та десятків тисяч жінок і дітей. «Це не тільки свідчить про відсутність такту, це катастрофічне політичне рішення», — додав дипломат. Він висловив розуміння бажання забезпечити безпеку, але не розуміє, чому жертву і злочинців прирівнюють, що «просто обурює».

Мельник закликав мера Берліна Франціску Гіффай і сенатора внутрішніх справ Іріс Шпрангер «негайно скасувати це сумнівне рішення».

Пізніше посол повідомив Укрінформу, що влада, «на жаль, не збирається відкликати це ганебне рішення».

Як повідомляв Укрінформ, поліція Берліна з метою уникнення конфліктних ситуацій заборонила використання під час заходів з нагоди 77-а річниця закінчення Другої світової війни в Європі 8-9 травня використання символіки.

Очільниця поліції столиці Барбара Словік заявила, що хоче запобігти ескалації ситуації та уможливити «гідне вшанування пам'яті» та «інструменталізації вшанування пам’яті». Тож окрім заборони «будь-якої форми підтримки, схвалення, виправдання чи навіть прославлення загарбницької війни росії проти України» вона вирішила заборонити геть усяку символіку – як радянську та російську, так і українську. До цього відносяться прапори, військова фора, виконання пісень тощо.

Утім, дипломатам та присутнім на офіційних заходах покладання вінків дозволено використання державної символіки. Посольство України планує покласти вінок 8 травня до Меморіалу Радянської війни в Тіргартені.

Кілька організацій також уже подали позови проти рішення влади.

У Берліні зареєстровано понад 50 пам’ятних заходів і демонстрацій до 77-ї річниці закінчення війни в 1945 році. Охоронятимуть порядок 3400 поліцейських.

Источник