Представники Сполучених Штатів та Росії негласно зустрічалися у Швейцарії для неофіційних обговорень війни РФ проти України в останні місяці, в тому числі минулого тижня.
Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на три обізнаних джерела, передає Укрінформ.
Співрозмовники агентства описали переговори як «побічний канал зв’язку» під час перехідного періоду після перемоги президента США Дональда Трампа на виборах.
Хоча учасники мають дипломатичний досвід та досвід роботи у службах безпеки, вони не є державними посадовцями, і поки незрозуміло, чи були вони направлені урядами США та РФ, повідомили два джерела. Також співрозмовники Reuters відмовилися назвати учасників.
Принаймні невелика кількість радників Трампа знають про ці зустрічі, повідомило одне з джерел, яке має безпосереднє відношення до цього питання.
Reuters зазначає, що багато інших деталей також залишаються незрозумілими, включаючи порядок денний зустрічей, чи були присутні на них представники української сторони та коли почалися зустрічі.
Одне з джерел описало переговори у Швейцарії як дискусії, спрямовані на покращення комунікації та висування ідей, а не на розробку конкретних пропозицій.
Два джерела повідомили, що принаймні одна зустріч відбулася в Женеві під час Мюнхенської конференції з безпеки минулого тижня.
Одне з джерел припустило, що переговори другого плану втратили свою актуальність, оскільки останніми тижнями офіційні особи США та Росії встановили офіційні канали діалогу.
Рада національної безпеки Білого дому, український уряд і МЗС Росії не відповіли на запити Reuters про коментарі.
Як повідомляв Укрінформ, 18 лютого у Саудівській Аравії відбулися переговори американської делегації та представників Росії. Американську сторону представляли держсекретар Марко Рубіо, радник Білого дому з питань нацбезпеки Майк Волтц та спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф. З російської сторони були глава МЗС Сергій Лавров, помічник Путіна Юрій Ушаков та очільник Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв.
Перемовини тривали понад чотири години. Сторони домовилися про створення переговорних груп, які будуть обговорювати питання щодо України. Також сторони домовилися закласти основу для майбутньої співпраці з питань, що становлять взаємний геополітичний інтерес, а також історичних, економічних та інвестиційних можливостей, які з'являться після успішного завершення конфлікту в Україні.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Путін боїться прямих переговорів з Україною, вважаючи такі дії програшем і слабкістю. Зеленський також підкреслив 17 лютого, що Україна не визнаватиме жодних результатів переговорів у Саудівській Аравії без участі України.
Залиште відповідь