Організація з безпеки й співробітництва в Європі продовжує бути корисним міжнародним інструментом попри «проблемне» членство в ній росії, активність якої в ОБСЄ зараз є ізольованою.
Про це заявив у п’ятницю під час телефонного брифінгу постійний представник США при ОБСЄ посол Майкл Карпентер, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Звісно, росія є проблемною як держава-член, але до нинішнього моменту ми успішно ізолювали її в рамках ОБСЄ», — зауважив представник США.
Він додав, що ОБСЄ все ж служить корисній меті і має для цього щонайменше три діючих компоненти.
«По-перше, ОБСЄ – це форум, де 57 країн сидять за столом, обговорюють і в кращому випадку узгоджують спільні декларації про те, як просувати наші спільні інтереси», — зауважив Карпентер.
У цьому зв’язку він підкреслив, що російська делегація відчуває себе ізольованою в межах цього форуму, оскільки жодна з країн не виступає на захист агресії рф, а 45 із них прямо засудили вчинки кремля.
Другий компонент – це польові місії ОБСЄ в Центральній Азії та Східній Європі, включно з Україною, які становлять не меншу користь від діяльності Організації. Вони є цінними в усіх аспектах – від підтримки боротьби з проявами торгівлі людьми, посилення політичної довіри, до утилізації зброї в постконфліктних країнах та боротьби з гендерним насильством.
Третій компонент, за словами дипломата, це автономні інституції ОБСЄ, які також мають свою користь.
Тож, як підкреслив американський посол, ОБСЄ продовжує бути корисною організацією для підтримання безпеки й співробітництва в Європі, а її діяльність відповідає інтересам демократії. Натомість росія як держава-член цієї організації продовжує перебувати в ізоляції, насамперед на рівні прийняття колективних рішень, наголосив Карпентер.
Як повідомляв Укрінформ, після консультацій з Україною 45 держав-учасниць ОБСЄ знову задіяли «московський механізм». Він передбачає документування експертами порушень прав людини, міжнародного гуманітарного права, а також можливих воєнних злочинів та злочинів проти людства, скоєних військами рф за підтримки білорусі на території України.
Залиште відповідь