Туреччина розпочала проведення дослідницьких навігаційних робіт, гідрографічних та океанографічних вимірювань в Антарктиці.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на міноборони Туреччини в соцмережі Х.
"Sekizinci Ulusal Antarktika Bilim Seferi (TAE-VIII)" T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde ve TÜBİTAK MAM Kutup Araştırma Enstitüsü koordinasyonunda icra ediliyor.
Deniz Kuvvetleri Seyir, Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı… pic.twitter.com/HBDCQ2FNmg
— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) February 11, 2024
“Управління навігації, гідрографії та океанографії Військово-морських сил здійснює діяльність з виготовлення навігаційних карт в Антарктиці та сприяє переходу нашої країни до статусу країни-консультанта (Договору про Антарктику — ред.)”, — повідомило міністерство.
Роботи проводяться в межах восьмої національної антарктичної наукової експедиції. Дослідницька діяльність була розпочата 5 лютого цього року, а гідрографічні та океанографічні вимірювання — 7 лютого.
Як повідомляв Укрінформ, у лютому 2019 року Туреччина відкрила власну тимчасову наукову базу в Антарктиці на острові Хорсшу. Будівництво станції було необхідно для того, щоб Туреччина змогла отримати статус країни-консультанта в системі Договору про Антарктику.
Фото: T.C. Millî Savunma Bakanlığı, X
Залиште відповідь