Глава польського уряду Дональд Туск вважає, що не можна повторювати потурання агресору, згадавши про Мюнхенську угоду 1938 року, підписану з Гітлером. Туск підкреслив, що це він стверджує як історик.
Про це польський прем’єр написав у мережі X, передає Укрінформ.
«Як туристу, мені це місце дуже подобається. Хороші люди, чудове пиво, прекрасна Пінакотека. Як історик і політик, єдине, що я можу сьогодні сказати: МЮНХЕН. НІКОЛИ ЗНОВУ»,- написав Туск.
В іншому повідомленні глава польського уряду зауважив, що Президент України Володимир Зеленський в суботу в Мюнхені заявив: «Брюссель може декого розчаровувати. Але якщо не буде Брюсселя, то прийде Москва».
«Український Президент це розуміє, а PiS («Право і Справедливість») і «Конфедерація» — ні. Або, що гірше (це дуже правдоподібно), дуже добре розуміють», — написав Туск.
Як відомо, у Польщі триває гаряча фаза виборчої кампанії до президентських виборів, що відбудуться у травні. Головними суперниками Рафала Тшасковського — кандидата від ліберальної Громадянської коаліції Туска є кандидат за підтримки правоконсервативної партії PiS Кароль Навроцький і кандидат від націоналістичної "Конфедерації" Славомір Ментцен.
У Мюнхені 14-16 лютого триває безпекова конференція. У її ході віце-президент США Джей Ді Венс виступив із критикою сучасних європейських еліт. Він зазначив, що Вашингтон прагне «розумного» врегулювання між РФ і Україною та вважає, що Європа має активізуватися в цьому питанні, однак головною проблемою для Європи є не Росія чи Китай, а обмеження свободи соцмереж та міграція.
Своєю чергою спеціальний посланник США Кіт Келлог заявив, що європейці не впоралися, коли забезпечували мирний процес у рамках Мінських угод, тому Сполучені Штати навряд чи прямо залучатимуть їх до мирного процесу в Україні.
У вересні 1938 року прем'єр-міністри Великої Британії, Франції та Італії підписали з Гітлером у Мюнхені угоду, в результаті якої країни погодилися на відторгнення від Чехословаччини Судетської області і передачі її Німеччині. Однак це не зупинило Берлін від подальших агресивних планів, через рік Гітлер напав на Польщу, розв’язавши Другу світову війну.
Фото: tvn24.pl
Залиште відповідь