У Нігерії через пів року після заборони розблокували Twitter

Уряд Нігерії заявив, що скасував заборону на роботу соціальної мережі Твіттер, запроваджену після суперечки довкола допису президента країни Мухаммаду Бухарі, який був видалений адміністрацією мережі.

Як передає Укрінформ, про це інформує AFP.

Нігерія заблокувала роботу Твіттера у червні після того, як компанія видалила коментар Бухарі, що викликало міжнародний резонанс щодо свободи вираження поглядів.

Відтоді уряд країни та компанія Twitter вели переговори щодо відновлення роботи мережі на основі низки умов, включаючи реєстрацію компанією Twitter своєї діяльності в Нігерії.

«Федеральний уряд Нігерії доручає повідомити громадськість, що президент Мухаммаду Бухарі… схвалив скасування призупинення роботи Твіттер у Нігерії», – йдеться у заяві Національного агентства розвитку інформаційних технологій країни.

Генеральний директор Національного агентства з розвитку цифрових технологій Нігерії Кашифу Інува Абдуллахі, який брав участь у переговорах комітету з Twitter, сказав, що компанія погодилася з правилами відновлення обслуговування. До них належать створення юридичної особи в Нігерії, призначення представника країни та дотримання податкових зобов'язань.

Як зазначається, станом на 00:30 13 січня соціальна мережа все ще не була доступна у столиці Нігерії Лагосі.

Як повідомлялося, уряд Нігерії 4 червня заборонив Твіттер у країні «на невизначений термін».

У заяві, опублікованій на офіційній сторінці міністерства у Твіттері, американська компанія соціальних мереж звинувачується в тому, що її платформа використовується «для діяльності, здатної підірвати існування Нігерії».

Заборону було впроваджено через два дні після видалення твіту президента Мухаммаду Бухарі як образливого. У цьому твіті нігерійський лідер пригрозив розібратися з жителями південного сходу країни, яких він звинувачує в нападах на об’єкти громадської інфраструктури в регіоні.

Источник