Байден затвердив закон про ленд-ліз для України

Президент США Джо Байден затвердив Закон S. 3522 про ленд-ліз та захист демократії в Україні – 2022, який дозволить задіяти програму прискореної допомоги нашій країні.

Про це повідомила в понеділок під час брифінгу речниця Білого дому Джен Псакі, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні президент затвердив закон про ленд-ліз, який розширює набір інструментів для забезпечення України зброєю та обладнанням, яких вони потребують», — заявила офіційна представниця адміністрації США.

Псакі підкреслила, що Сполучені Штати підтримують Україну й продовжують демонструвати це у різні способи. У цьому зв’язку вона нагадала, що напередодні перша леді Джилл Байден відвідала Україну з «історичним візитом», де зустрілася з Оленою Зеленською. Дата візиту була обрана у День матері, щоб ушанувати пам'ять жертв, яких зазнали багато матерів в Україні, а також надіслати важливий меседж солідарності українському народові.

Крім того, продовжила речниця Білого дому, тимчасова повірена у справа США в Україні Крістіна Квін разом із групою американських дипломатів у День перемоги над нацизмом у Європі прибула до Києва, аби продемонструвати єдність з народом України, який воює за свободу й демократію.

Псакі також нагадала, що Байден у неділю провів саміт G7 (куди був запрошений і Президент України) щодо колективної відповіді жорстокій війні, розв'язаній путіним. Після цього, продовжила вона, була запроваджена нова хвиля санкцій проти росії з метою посилити тиск на путіна.

Як повідомляв Укрінформ, проєкт Закону про ленд-ліз та захист демократії в Україні був ухвалений минулого місяця обома палатами Конгресу США. Зокрема, Сенат одностайно підтримав документ 6 квітня, Палата представників проголосувала 28 квітня.

Документ дозволяє президентові США використовувати програму ленд-лізу для прискореної передачі в Україну зброї, військової техніки, медикаментів, продуктів харчування тощо. Передбачається, що країна-одержувач сплатить їхню вартість пізніше.

Програма ленд-лізу діяла під час Другої світової війни. Вона дала США змогу оперативно надавати союзникам зброю.

Источник