Україна нещодавно отримала від Франції чергову партію військової допомоги, до якої увійшли дві батареї зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони Crotale та дві реактивні системи залпового вогню.
Про це сказав міністр оборони Франції Себастьян Лекорню в інтерв’ю Le Journal du Dimanche, передає Укрінформ.
«Хоча допомогу Франції найбільше асоціюють із самохідними артилерійськими установками Caesar, яких від початку російського вторгнення передано вже 18, перелік систем озброєння набагато ширший: це також ракети Milan та Mistral, близько 60 бронетранспортерів VAB, протитанкові міни HDP-2A2, засоби захисту на випадок застосування противником ядерної, біологічної чи хімічної зброї та прилади нічного бачення останнього покоління», — сказав Лекорню.
За його словами, французька сторона також отримала запит Києва про надання радіолокаційних станцій і наразі вивчає таку можливість.
Крім цього, зазначив міністр, Франція разом із іншими західними партнерами бере участь у створенні в Словаччині центру обслуговування військової техніки для України, роботу якого координуватиме спільна асоціація представників французької та німецької оборонної промисловості KNDS. Серед іншого, там планується проведення обслуговування й ремонту гаубиць PzH 2000, САУ Caesar, зенітних самохідних установок Gepard, РСЗВ Mars II та бронетранспортерів Dingo.
За даними міністра, від початку широкомасштабного російського вторгнення Франція надала Україні військової допомоги на 550 мільйонів євро із загальної суми у 3 мільярди євро і входить до п’ятірки країн-найбільших донорів України.
При цьому, наголосив Лекорню, Париж продовжує підтримку, і нещодавно схвалений французьким парламентом фонд на 200 мільйонів євро дозволить Україні замовляти у французького оборонпрому необхідне озброєння та забезпечувати обслуговування поставлених систем.
Зокрема, за словами міністра, може йтися і про закупівлю Україною французьких БМП Bastion чи обладнання для понтонних переправ.
Окрім фінансової та військової допомоги, Франція бере участь у навчанні українських військових.
«Наше завдання підготувати 2 тисячі осіб із 15 тисяч, запропонованих Євросоюзом. 400 українських військових уже пройшли навчання експлуатації техніки і систем зброї, які ми передаємо Україні», – розповів Лекорню.
Як повідомляв Укрінформ, 19 листопада Франція передала Чернігову гуманітарний вантаж, до якого увійшли генератори, будівельні матеріали, планшети та інші необхідні наразі речі.
Фото: flickr.com
Залиште відповідь