Командувач ООС назвав усі можливі сценарії наступу російських військ

На даний час на тимчасово непідконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей збройні формування проводять планову системну підготовку. Угрупування, яке сьогодні-завтра могло б йти в наступ, наразі немає.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв'ю радіо “Свобода” заявив командувач Операції об'єднаних сил (ООС) Олександр Павлюк, відповідаючи на питання чи спостерігається підготовка російських найманців до наступальних дій.

“На даний момент ми, як таких, реальних угруповань не спостерігаємо на непідконтрольній території. Поки йде планова, системна підготовка. Планові заходи, організаційні заходи, де підрозділи замінюють одне одного, виходять на полігон, готуються. Нічого не змінюється протягом останніх років, тому як таких видимих питань проведення наступальних дій ми не бачимо. Так, ми вивчаємо досконально, відпрацьовуємо різні варіанти, але на даний момент, що чітко видно угруповання, яке завтра буде наступати, – ми не бачимо”, — запевнив командувач.

Разом з тим Павлюк зазначив, що керівництво ООС враховує не лише ситуацію з боку нерегулярних формувань, а й з боку підрозділів, які Росія розташувала біля кордону з Україною.

“Ми відпрацьовуємо всі варіанти можливих дій. Як наступ незаконних збройних формувань, посилених російськими підрозділами, так і можливість вторгнення російських регулярних військ зі сторони північних кордонів нашої держави. Ці плани відпрацьовані, люди тренуються. Постійно удосконалюємо свою майстерність в цьому напрямку. Тому що ми не перший раз стикаємося з російською агресією, з російськими підрозділами. Я думаю, що ми впораємося з цими питаннями. Це залежить від підтримки і від єдності нашої держави. Тільки разом, тільки коли всі будуть налаштовані на захист держави – не тільки Збройні сили. Збройні сили вже 8-й рік стоять і виконують свої обов'язки. Залишилось тепер, щоб це дійсно був єдиний кулак – і армія, і тил, і все решта. Ви розумієте, про що я хочу сказати”, — зазначив Павлюк.

Відповідаючи на питання щодо відпрацювання Росією сценарію оточення сил ООС, командувач сказав: “Це питання давно уже розглядалося – ще у 2017–18 роках, де одне з ключових питань щодо наступу – це було охоплення і відрізання від основних сил угруповання українських Збройних сил, яке знаходиться тут, на Донбасі. Тому що йти в лоб – це для них дуже небезпечно, це величезні втрати з їхнього боку, тому, як один із варіантів, ми розглядаємо це охоплення, відрізання нас від основної частини, а потім спроба поетапного знищення. Тому це питання ми враховуємо, посилюємо відповідні напрямки, вивчаємо розгортання наших резервів на відповідних рубежах. Працюємо в цьому напрямку також”.

Павлюк додав, що від Росії можна чекати будь-якого розвитку ситуації будь-якої хвилини, можливо, логічно нічим не підтриманого і неадекватного.

Як повідомляв Укрінформ, 30 листопада Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що окупанти в листопаді приховано завозили на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях бойову техніку, озброєння і пальне.

Источник