Кремль відреагував на ситуацію на кордоні з Фінляндією

Кремль відреагував на ситуацію на кордоні з Фінляндією

Фото: Getty Images Фінляндія готує повне закриття кордону з Росією

Керівники Фінляндії дотримуються виключно русофобської позиції, поскаржився Дмитро Пєсков.

Фінляндія начебто вигадала причини для закриття кордону з Росією. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков на брифінгу у понеділок, 20 листопада.

Він вважає «неприйнятними» звинувачення у тому, що російські прикордонники доставляють мігрантів на фінський кордон, щоб спровокувати кризу.

«У даному випадку я не став би коментувати (дані повідомлення – ред.). Подібні звинувачення ми не приймаємо», – заявив Пєсков.

За його словами, «прикордонними переходами користуються ті, хто має на це законне право, і в цьому плані наші прикордонники повністю дотримуються всіх своїх службових інструкцій».

«А якщо намагаються знайти якісь надумані причини (щоб закрити кордон – ред.), то знову ж таки ми тут не приймаємо такі звинувачення на нашу адресу», – сказав він.

Речник Кремля також прокоментували повідомлення про те, що Фінляндія може закрити решту пунктів пропуску на сухопутному кордоні з Росією.

«Нічого, окрім глибокого жалю це не викликає, тому що з Фінляндією у нас давні, дуже добрі стосунки були, прагматичні, засновані на взаємній повазі. І, звичайно ж, ми шкодуємо, що на зміну цим відносинам прийшла така виключно русофобська позиція, якою стали дотримуватись керівники цієї країни», – заявив Пєсков.

Нагадаємо, 16 листопада Фінляндія вирішила зупинити роботу чотирьох із дев’яти прикордонних пунктів пропуску Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра та Нірала, і з 18 листопада вони закриті для руху транспорту.

Це стало відповіддю на різке зростання біженців та прохачів притулку, які прибувають із території РФ. Також на кордоні з’явилися фінські військові.

Джерело