Кремль запропонував «трансформацію» у Радбезі ООН

Кремль запропонував "трансформацію" у Радбезі ООН

Фото: МЗС України Радбезу ООН потрібні зміни, але не такі, про які мріють у Москві

Дмитро Пєсков згадав про держави, які «які останнім часом набули додаткової ролі» та «все голосніше і голосніше заявляють про себе».

Рада безпеки ООН потребує трансформації для максимального підвищення ефективності цього органу. Про це у понеділок, 18 вересня, сказав речник Кремля РФ Дмитро Пєсков, коментуючи намір США ініціювати розширення складу постійних членів Ради безпеки.

Рада Безпеки ООН справді потребує трансформації, щоб максимально підвищити її ефективність – цього надзвичайно важливого міжнародного органу. Для цього необхідний, звичайно ж, консенсус усіх учасників, – сказав Пєсков.

За його словами, Радбезу необхідна велика інклюзивність «з точки зору участі саме тих держав, які останнім часом набули додаткової ролі та значно більшою мірою впливають на світову безпеку, світову економіку і все голосніше і голосніше заявляють про себе».

«Цю розмову треба розпочинати, і ми про це говорили неодноразово», – заявив представник Кремля і спрогнозував, «дуже складні і, можливо, тривалі переговори».

Раніше ЗМІ повідомили, США хочуть включити до Радбезу ООН шістьох нових членів. Але вони не повинні мати право на вето.

Глибоке занепокоєння: чому в ООН заговорили про необхідність реформування

Джерело