Росія провалила випробування ядерних носіїв — ГУР

Росія провалила випробування ядерних носіїв - ГУР

Фото: wikimedia.org Самохідна пускова установка комплексу РС-24 Ярс

Невдалі випробування ракет Ярс і Булава, здатних нести ядерну зброю, відбулися 25 жовтня. Ситуація повторилася 1 листопада з МБР Ярс.

Росія 1 листопада провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 Ярс, яка є основною у її наземному компоненті стратегічних ядерних сил. Про це 4 листопада повідомило Головне управління розвідки Міноборони України.

Зазначається, що запуск було здійснено із космодрому Плєсєцк у Архангельській області по цілі на полігоні Кура на Камчатці.
 
«Ракета Ярс збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора Росії 25 жовтня 2023 року. Так само невдало 25 жовтня завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера Борей балістичної ракети РСМ-56 Булава, що вкотре засвідчило її ненадійність», — наголосили в ГУР.

Розвідники додали, що РФ має серйозні проблеми і з важкою МБР РС-28 Сармат шахтного базування, яка є одним з ключових проектів в оголошеному Москвою процесі модернізації стратегічних ядерних сил країни.
 
Як відомо, ракету Сармат почали створювати у 2009 році і, за планами Кремля, вона мала стати на озброєння ще п’ять років тому, однак дату постійно відтерміновували. Зрештою це сталося у вересні 2023 року — після першого і єдиного повноцінного випробування.

 «У порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 Воєвода, створена їй на заміну ракета Сармат позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони. Фактично Сармат — недопрацьована, недосконала, сира ракета», — підкреслили в ГУР.

Крім того, залишаються неподоланими складнощі Росії у намірах вдосконалити повітряний компонент стратегічних ядерних сил. У межах часткової модернізації радянських бомбардувальників Ту-160 та Ту-95С росіяни мають здатність щорічно опрацьовувати 1-2 літаки.

«Усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора РФ — прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти Москви», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 1 вересня Росія заявила, що розгорнула і поставила на бойове чергування ракетний комплекс Сармат, яким російський президент Володимир Путін лякав світ ще у 2018 році.

Джерело