У РФ заявили, що почали застосовувати в Україні новий дрон-камікадзе

У РФ заявили, що почали застосовувати в Україні новий дрон-камікадзе

Фото: Російські ЗМІ Скальпель — російський БпЛА одноразового застосування, призначений для ураження наземних цілей

У конструкторському бюро Восток, що займається розробкою БпЛА, заявили, що армії РФ поставлено 15 одиниць таких дронів.

Росіяни почали використовувати у війні проти України новий дрон-камікадзе Скальпель. Розробка дрона належить конструкторському бюро Восток. Про це повідомляє російське пропагандистське інформаційне агентство ТАРС.

«Ми почали дрібносерійне виробництво платформи Скальпель, на даний момент виготовляється 20 виробів на місяць. За потреби виробництво може бути значно розширено. На даний момент російським військам поставлено одну партію Скальпелів у кількості 15 виробів», — зазначив співрозмовник агентства.

Скальпель — російський безпілотний літальний апарат одноразового застосування, призначений для ураження наземних цілей.

Він підходить під більшість боєприпасів, які використовуються російськими військами, маса корисного навантаження становить 5 кг. Злітна маса дрона до 10,5 кг розвиває крейсерську швидкість до 120 км/год, дальність польоту до 40 км. Апарат може літати дві години, а запускають його з катапульти.

Нагадаємо, звуки вибухів пролунали в Запоріжжі в п’ятницю ввечері, 17 листопада. Перед цим в Запорізькій області було оголошено повітряну тривогу.

Додамо, Київська міська військова адміністрація повідомила, що в ніч проти суботи, 18 листопада, сили протиповітряної оборони збили всі дрони, якими Росія намагалася атакувати Київ.

Джерело