У РФ звільнили главу пропагандистського ЗМІ за висвітлення бунту Вагнера

У РФ звільнили главу пропагандистського ЗМІ за висвітлення бунту Вагнера

Фото: РосСМИ Сергія Михайлова звільнили за висвітлення ходи Пригожина на Москву

В агентстві ТАСС забули, що «їхнє головне завдання — не повідомляти новини», прокоментував ситуацію на умовах анонімності іншому ЗМІ чиновник у Кремлі.

В Росії звільнили гендиректора пропагандистського агентства ТАСС Сергія Михайлова за надто детальне висвітлення заколоту ПВК Вагнер. Про це у суботу, 4 листопада, повідомило The Moscow Times із посиланням на п’ять джерел серед високопоставлених чиновників.

Зазначається, що Михайлов, який очолював ТАСС з 2012 року, позбувся посади 5 липня і був покараний після бунту «вагнерівців», який коштував кар’єри деяким генералам.

Претензією Кремля до Михайлова стало надмірно завзяте «новинне» висвітлення взяття штабу в Південному федеральному окрузі в той момент, коли влада публічно проявила слабкість і перебувала в паніці. ТАСС одним з перших — рано вранці в суботу 24 червня — опублікував фотографії з Ростова, які наочно доводили, що бійці «Вагнера» зайняли центр міста і блокували штаб командування військами в Україні.

«ТАСС занадто детально і оперативно все це висвітлювало. З ними сталося якесь божевілля. Вони забули, що їхнє головне завдання — не повідомляти новини», — розповіло джерело видання в уряді.

У Кремлі, де тримають всі ЗМІ під жорстким контролем, були незадоволені як епізодом з заколотом Пригожина, так і в цілому недостатнім рівнем пропаганди з боку ТАСС, сказало джерело в керівництві агентства і підтвердив співрозмовник в Кремлі. Перший заступник голови Адміністрації президента, який курує ЗМІ Олексій Громов, «був просто в люті», сказало виданню джерело в ТАСС.

Останньою краплею для Кремля стала інформація про те, що Михайлов покинув Москву, коли бронетехніка Вагнера маршем рухалися на столицю, а з аеропортів один за іншим відлітали бізнес-джети олігархів і чиновників. Сам Михайлов повідомив, що під час червневих подій «перебував у своєму кабінеті».

Новим гендиректором уряд призначив автора фільму «Путін» (2018), заступника гендиректора державного ВДТРК та колишнього прессекретаря виборчого штабу російського президента Андрія Кондрашова.

Нагадаємо, 23 червня ватажок ПВК Вагнер Євген Пригожин оголосив демарш проти російського військового керівництва, зокрема проти міністра оборони РФ Сергія Шойгу. 24 червня він направив колони «вагнерівців» на Москву. Протягом дня «вагнерівцям» вдалося пройти кілька областей. Вони зупинилися за 200 км від Москви.

 

Джерело