У Росії заговорили про «трибунал» над Україною

У Росії заговорили про "трибунал" над Україною

Фото: Следком РФ Росіяни вже шукають партнерів для «трибуналу» над Україною

До роботи із формування «трибуналу» потрібно залучити країни, які «демонструють незалежну позицію з українського питання», вважає Олександр Бастрикін.

Країна-агресор Росія може організувати власний «міжнародний трибунал» над Україною за нібито її «воєнні злочини проти світу та безпеки людства». Про це сказав голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін в інтерв’ю Российской газете, оприлюдненому у понеділок, 25 липня.

Бастрикін одразу констатував, що «створення такого трибуналу під егідою ООН у поточній перспективі є вкрай сумнівним».

«Вказане питання доречніше було б опрацьовувати з російськими партнерами з таких організацій, як СНД, ОДКБ, БРІКС, ШОС. Заснування суду та його статуту можна було б оформити угодою між Росією, країнами-членами зазначених організацій, «Донецькою» та «Луганською народними» республіками»», — заявив він.

Також Бастрикін вважає, що до роботи щодо формування «міжнародного органу правосуддя» доцільно залучити й інші країни, які «демонструють незалежну позицію щодо українського питання». Серед таких держав він назвав Сирію, Іран та Болівію.

Нагадаємо, Україна планує створити одноразовий міжнародний трибунал для суду над вищим керівництвом Росії, зокрема й нинішнім президентом РФ Володимиром Путіним.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі має обґрунтовані підозри щодо військ РФ, які підпадають під юрисдикцію суду. Вже було названо терміни для висунення перших звинувачень.

Джерело