Лубінець розповів, що має намір обговорити з Москальковою на зустрічі в Туреччині — 07 січня 2023 :: Новини Донбасу

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зустрінеться з російським омбудсменом Тетяною Москальковою. Про це в ефірі телемарафону повідомив Лубінець.

«Ця зустріч відбудеться за кілька днів на території Туреччини. Основне питання, яке ми будемо порушувати — це питання повернення наших героїв і героїнь. Окремо хочемо порушити питання про повернення цивільних заручників, яких РФ масово затримала на тимчасово окупованій території України, і не відпускає їх додому», — пояснив Лубінець.

Він додав, що це — плани української сторони. Із чим приїде російська сторона, і як вони поводитимуться, Лубінець не знає.

«Але можу сказати, що попередньо ми отримуємо позитивні сигнали, що вони готові це питання розглядати, скажімо так. Знову ж таки, у нас напрацьовано безліч варіантів. Я про них публічно не можу сказати, і ми не можемо використовувати термін «обмін цивільних». Ми можемо це робити щодо військовополонених — ми їх обмінюємо на підставі Женевських конвенцій», — наголосив омбудсмен.

Читайте також:

Офіцери та солдати: Єрмак повідомив про великий обмін полоненими

За його словами, згідно з міжнародним гуманітарним правом, цивільних Росія має відпустити.

Джерело