Суд засудив неповнолітнього до 10 років ув’язнення за коригування ударів по Бахмуту — 25 травня 2023 :: Донеччина

Дружківський міський суд Донецької області визнав мешканця Бахмута винним у колабораціонізмі. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 19 травня.

За даними слідства, навесні минулого року обвинувачений у Telegram познайомився з інформатором російських спецслужб Євгеном та погодився допомагати у веденні бойових дій проти ЗСУ.

«З 30 травня і по 19 липня він передавав інформацію про розташування українських військових та наслідки російських обстрілів — надсилав скріншоти карток з позначками та голосові повідомлення. Молодий чоловік діяв з політичних та ідеологічних мотивів і, як вважається, бажав окупації Донецької області», — йдеться у матеріалах справи.

Його співрозмовник отриману інформацію передавав негласному позаштатному співробітнику «ЦСО МОБ ДНР» та колишньому начальнику розвідки артилерії «100 ОМСБР ДНР» для завдання ракетних ударів по особовому складу та місцях скупчення військової техніки ЗСУ.

У червні 2022-го обвинуваченого додали до закритої групи учасниками якої були працівники спецслужб РФ та незаконних збройних формувань, а також інші завербовані коригувальники.

12 липня 2022 року він передав скріншоти карти з відмітками про місцезнаходження особового складу та військової техніки та засіб зв’язку Starlink. 19 липня росіяни обстріляли цю позицію. Того ж дня обвинувачений сходив у розвідку на місце влучення ракет. Після цього він повідомив, що українські військові й досі залишаються там. 22 липня окупанти обстріляли об’єкт вдруге.

Зловмисника було затримано у серпні минулого року та взято під варту. Коригувальником виявився неповнолітній. Нині йому не більше 17 років.

У суді юнак вину визнав повністю та від надання свідчень відмовився. Його засудили до 10 років ув’язнення.

Дії обвинуваченого кваліфікували як колабораціонізм — надання незаконним збройним формуванням та/або збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти Збройних сил України (ч. 7 ст. 111-1 ККУ).

Джерело