Чому знижується ціна нафти » Экономика | Ekonomist

Вартість нафти на світових ринках виступає одним з основних маркерів коливань глобальної економічної кон’юнктури в цілому. Зниження вартості даного виду вуглеводневої сировини автоматично впливає на платіжний баланс основних країн-експортерів.

Ціни на нафту знижуються у вівторок, 4 січня, перед засіданням ОПЕК+, на якому буде вирішено, чи змінювати план з нарощування нафтовидобутку на 400 тис. барелів за добу у лютому.

Вартість бареля березневої нафти Brent станом на ранок становила $78,82 (-0,2%). Барель лютневої нафти WTI торгувався по $75,89 (-0,25%). Попередні торги за стандартами завершилися на рівні $78,98 і $76,08 відповідно.

За інформацією з декількох джерел ОПЕК+ ймовірно, дотримуватиметься свого плану зі збільшення видобутку на 400 тис. барелів за добу у лютому, як вона робила щомісяця з серпня.

Зазначимо, що країни, в яких нафта виступає однією з основних товарних позицій експорту, як правило, зацікавлені у зростанні її вартості. Натомість підвищення ціни на даний вид вуглеводневої сировини потягне за собою зростання вартості нафтопродуктів, що означатиме підвищення рівня затратності виробництва продукції у всіх ланках промислового виробництва та у сфері надання послуг.

Економіст

Источник

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий