Завдав близько 200 тілесних ушкоджень – на Хмельниччині судили чоловіка, який вбив товариша, котрого знав з дитинства

Ярмолинецький районний суд визнав 53-річного жителя села Глушківці Хмельницького району винним в умисному вбивстві та призначив покарання – 8 років ув’язнення.

Увечері 15 червня 2023 року обвинувачений запросив до себе впити односельця, якого знав з дитинства. За столом сиділи до ранку, допоки між ними не розгорілася суперечка, що переросла у побиття гостя.

За висновками судово-медичних експертів обвинувачений заподіяв потерпілому близько 200 тілесних ушкоджень. Смерть настала від механічної асфіксії (задушення руками).

У судовому засіданні чоловік свою вину у вбивстві товариша дитинства визнав, проте поставив під сумнів, що міг стільки разів його вдарити. За його словами, він завдав лише один удар, а потім між ними тривала боротьба.

Дослідивши докази у справі, суд дійшов висновку, що вина обвинуваченого в умисному вбивстві доведена, інформує пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

«Сумніви обвинуваченого щодо кількості та механізму нанесення тілесних ушкоджень суд не розцінює як намагання уникнути від відповідальності, оскільки вони не є вирішальними для кваліфікації вчиненого діяння за ч. 1 ст. 115 КК України, і можуть бути викликаними суб’єктивним сприйняттям обвинуваченим характеру бійки, її стихійним, характером, викривленим відчуттям часу, станом сп’яніння тощо», – зазначив суд.

Обираючи вид та міру покарання, суддя врахував, що обвинувачений у силу ст. 89 КК України не судимий, працевлаштований, має позитивні характеристики, вчинив особливо тяжкий злочин, намагався привести до тями потерпілого, проте пішов з місця злочину до приїзду поліції.

Обставинами, що пом’якшують покарання, суд визнав щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, співпрацю зі стороною обвинувачення, намагання відшкодувати потерпілій моральну та матеріальну шкоду, від якої, щоправда, та відмовилась у судовому засіданні.

Обставина, що обтяжує покарання, – вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп’яніння.

Джерело