Артобстрілом окупанти пошкодили водогін каналу Сіверський Донець – Донбас, — Людмила Денісова | Події

24.04.2022 23:30

Російські окупанти артобстрілом пошкодили водогін каналу Сіверський Донець – Донбас, ремонт не можливий через постійні обстріли. Знеструмленими залишилися міста Донецької та Луганської областей, повідомила уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова. Про це пише Інтерфакс-Україна

«Через російські ворожі обстріли жителі тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей без водопостачання. Окупанти артилерією пошкодили 3-й підйом водогону каналу Сіверський Донець — Донбас. Горлівка, Донецьк, Харцизьк та багато інших населених пунктів втратили водопостачання», — йдеться в телеграм-каналі в неділю.

За словами Денісової, знеструмленою залишається насосна станція 1-го підйому Південно-Донбаського водопроводу, а окупаційна влада не допускає ремонтні бригади для відновлення водопостачання в регіоні.

«Через російські ворожі обстріли жителі тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей без водопостачання. Окупанти артилерією пошкодили 3-й підйом водогону каналу Сіверський Донець — Донбас. Горлівка, Донецьк, Харцизьк та багато інших населених пунктів втратили водопостачання», — написала омбудсмен.

Денісова наголосила, що, піддаючи обстрілам стратегічні об’єкти життєдіяльності, країна-окупант порушує право громадян України на доступ до питної води, закріплене у резолюції Генеральної Асамблеї ООН та резолюції Ради ООН з прав людини (A/HRC/15/L).

Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії до України, щоб вона врахувала ці факти порушення Росією прав людини в Україні.

Источник