Генштаб України: Ворог деморалізований, вдається до дезертирства, здачі в полон та самокаліцтвам. — Події

Фото: ssu.gov.ua

Серед російських окупантів почастішали випадки пошуку нових способів уникнення участі у бойових діях. Особовий склад вдається до дезертирства, здачі в полон та самокаліцтва. Про це 27 квітня у вечірньому зведенні повідомляє український Генштаб.

— Ворог деморалізований. У особового складу, звільненого для поповнення втрат із окупованих територій Донецької та Луганської областей, вилучаються особисті документи, що не дозволить ідентифікувати цих осіб у разі загибелі, — наголошується у повідомленні.

Противник продовжує наступальні дії у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької та Луганської областей та утримання сухопутного коридору між зазначеними територіями та окупованим Кримом. Проте прогрес у досягненні цієї мети сумнівний, роблять висновок у Генштабі ЗСУ.

— На Донецькому та Таврійському напрямах ворог продовжує обстріл позицій наших військ уздовж лінії зіткнення з мінометами та ствольною артилерією. Противник зробив невдалу спробу прориву оборони наших військ у районі Курахово. На напрямку Ізюм – Барвінкове окупанти зробили спробу наступу в районі Нової Дмитрівки. Успіху не мають, зазнали втрат і відійшли, — йдеться у зведенні.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямах обстановка істотних змін не зазнала, ознак формування супротивником наступальних угруповань не виявлено.

На Слобожанщині ворог здійснював систематичні обстріли з артилерії, у тому числі і реактивних систем залпового вогню, містами Харковом та Дергачами та населеним пунктом Прудянка.

На Південнобузькому напрямку підрозділи окупаційних військ, під прикриттям вогню артилерії, продовжують удосконалення інженерного обладнання позицій, поповнюють запаси матеріально-технічних засобів, боєприпасів та пального, проводять повітряну розвідку. Російські окупанти намагалися покращити тактичне становище своїх військ у напрямку Запоріжжя. Успіху немає, із втратами відійшли.

На тимчасово захопленій території Харківщини, в районі селища Левківка Ізюмського району, противник організував пункт збору пошкодженої техніки, де здійснюється ремонт та відновлення військової техніки. російські загарбники продовжують проводити так звані «фільтраційні заходи» в окремих населених пунктах, тимчасово непідконтрольних українській владі.

На тимчасово захопленій території Запорізької області окупанти оглядають будинки місцевих мешканців із метою виявлення місць проживання представників силових структур України. Здійснюють перепис місцевого населення, пересування тимчасово захопленою територією без документів, що засвідчують особу, заборонено.

На тимчасово захопленій території Херсонської області окупантами проводиться підготовка до проведення так званого референдуму, друкуються бюлетені, уточнюються особисті дані місцевих громадян України. При цьому російські загарбники продовжують перешкоджати виїзду за межі захопленої території мирним мешканцям.

 

Джерело