На Полтавщині колишній поліцейський затриманий за свідоме шпигунство на ворога. ФОТО | Події

07.04.2022 17:30

Працівники Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ викрили мешканця Кременчука на діяльності, спрямованій на шкоду Україні.

43-річний фігурант в минулому проходив службу у різних підрозділах полтавської міліції, зокрема і у внутрішній безпеці. Згодом перейшов на іншу сторону закону і був судимий за крадіжку з проникненням, вимагання та шахрайство.

Далі зловмисник «піднявся на інший рівень злочинності», спрямований проти держави. Чоловік — прибічник одного з колишніх нардепів опозиційної партії — почав активно підтримувати російську пропаганду. А після повномасштабного вторгнення ворога в Україну колаборант запропонував окупантам свої послуги «по зливу позицій ЗСУ».

За зібраними матеріалами внутрішньої безпеки НПУ слідче управління поліції Полтавщини розпочало кримінальне провадження.

Під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури та за фізичної підтримки поліції особливого призначення правоохоронці провели санкціонований обшук у фігуранта. Під час заходів вилучено гранату Ф-1, запал до неї, сигнальну ракету та два мобільні телефони, один з яких чоловік викинув через вікно напочатку слідчих дій.

У мобільному телефоні зловмисника виявлено смс-повідомлення, в яких за грошову винагороду він обіцяє загарбникам скинути інформацію щодо місць розташування Збройних сил України.

Слідчі поліції готують чоловікові оголошення про підозру. На теперішній час зловмисник затриманий до обрання запобіжного заходу.

Йому може загрожувати позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічно.

За матеріалами Національної поліції України

Источник