СБУ встановила деталі захоплення росіянами Каховської ГЕС та підриву Північно-Кримського каналу — Події

СБУ встановила деталі захоплення росіянами Каховської ГЕС та підриву Північно-Кримського каналу - Події

Фото: т.ме/СБУкр

Служба безпеки України встановила хронологію злочинів збройних сил Російської Федерації проти цивільного населення на ключових об’єктах життєзабезпечення Херсонської області – Каховській ГЕС та Північно-Кримському каналі. Про це повідомляє СБУ.

Зокрема, правоохоронці ідентифікували двох російських військовослужбовців, які віддали злочинні накази. Йдеться про заступника командувача Чорноморським флотом Росії з матеріально-технічного забезпечення генерал-майора Михайла Яснікова та командувача 11-ї окремої інженерної бригади полковника Дмитра Маркова.

— Встановлено, що вказані особи безпосередньо командували захопленням Каховської ГЕС та підривом споруд Північно-Кримського каналу. Їхні дії негативно вплинули на водопостачання регіону та функціонування зрошувальної системи Херсонської області, завдали значних збитків навколишньому середовищу та матеріальних збитків Україні в особливо великих розмірах, — розповіли силовики.

За матеріалами СБУ, зловмисників підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни. У ході слідчо-оперативних дій правоохоронці встановили, що 24 лютого військові збройних сил Росії із застосуванням важкого озброєння захопили адміністративні будівлі та споруди Каховської ГЕС і взяли в заручники персонал, унеможливили функціонування гідроелектростанції в штатному режимі та зруйнували автодорожній міст, позбавивши об’єкт життєво необхідної логістики.

Також загарбники здійснили низку підривів споруд Північно-Кримського каналу, щоб подати дніпровську воду до тимчасово окупованого Криму.

Слідчі СБУ встановили, що генерал-майор Ясніков віддавав накази з незаконного захоплення обох об’єктів критичної інфраструктури, а полковник Марков керував підривами.

Правоохоронці завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 1 ст. 438 («Порушення законів та звичаїв війни») та ч. 2 ст. 28 («Вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою») Кримінального кодексу України.

Джерело