За два дні роботи на місці масового захоронення в Ізюмі ексгумовано 59 тіл загиблих. ФОТО | Події

Слідчі продовжують фіксувати наслідки військових злочинів росії. До слідчих дій на місці події та забезпечення їх проведення долучено 105 поліцейських, 10 криміналістичних лабораторій, 10 судово-медичних експертів Харківського обласного бюро СМЕ, 80 працівників ДСНС.

Тимчасова окупація міста тривала з 07 березня до 10 вересня 2022 року. П’ять місяців збройні формування рф здійснювали масовані обстріли міста та його околиць з різних видів зброї, убивали та катували місцевих мешканців.

Після звільнення міста Ізюм від російських окупантів працівники Ізюмського районного управління поліції ГУНП в Харківській області отримали інформацію про наявність місця масового захоронення людей, які стали жертвами військових злочинів, учинених військовослужбовцями країни-агресора та утвореною в місті Ізюмі окупаційною владою.

Слідчими відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

16 вересня правоохоронці виявили 445 могил з хрестами. Проведено ексгумацію 23 могил, вилучено 22 тіла. Усі тіла мають пізні гнилісні зміни та частково муміфіковані. На окремих тілах загиблих виявлені ознаки катування — фрагменти мотузок на шиї та інших частинах тіла, переломи кінцівок тощо.

Також на місці події виявлено масове поховання військовослужбовців Збройних сил України, в якому знаходились 17 загиблих осіб.

17 вересня робота слідчих та залучених спеціалістів була продовжена.  З могил вилучено 20 осіб.

Всього з місця поховання вилучено 59 тіл загиблих, з них: 16 чоловіків, 26 жінок, 17 військовослужбовців.

Тіла загиблих цивільних та військових направлені до судово-медичної установи для проведення судово-медичної експертизи, встановлення причини їх смерті.

Досудове розслідування триває. Проводяться всі необхідні слідчі дії, направлені на повне, всебічне фіксування злочинів, встановлення причетних осіб.

За матеріалами поліції Харківської області

Источник