Визначити пріоритетні напрямки, або ж об’єднатись, — міністр охорони здоров’я про Нововолинську та Володимирську лікарні | Новини Нововолинська

Визначити пріоритетні напрямки, або ж об’єднатись, — міністр охорони здоров'я про Нововолинську та Володимирську лікарні | Новини Нововолинська

14-го вересня на Волині перебував міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. В рамках візиту відбулась робоча нарада з керівництвом області, міськими головами й головними лікарями Нововолинська та Володимира.

Учасники наради обговорили кластеризацію лікарень та позицію Уряду щодо створення госпітального округу, повідомили у пресслужбі Волинської ОДА.

Нагадаємо, відповідно до нового закону, заклади охорони здоров’я в області будуть об’єднані в один госпітальний округ. В рамках одного госпітального округу медзаклади будуть поділені на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

Система госпітальних округів передбачає кілька рівнів допомоги залежно від складності випадку та важкості стану пацієнта. «Швидка» повинна доставити пацієнта не до найближчої лікарні, а до закладу, який може надати необхідний вид допомоги. Якщо пацієнта з інсультом доставити до найближчого неврологічного відділення, а не лікарні з інсультним пакетом послуг, це значно зменшить шанси на порятунок його життя. Так само й пацієнтів у важчому стані необхідно доставляти до потужних відділень інтенсивної терапії найвищого рівня з експрес-лабораторією та моніторинговими системами.

Від цього поділу залежатиме надання послуг лікарнею та її фінансування відповідно до договорів з НСЗУ. Окрім того, медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі.

Слід зазначити, що на Волині 4 лікарні стануть кластерними та 8 загальними. Тож наразі перед областю стоїть завдання визначити пріоритети та напрямки розвитку медзакладів. Зокрема, Нововолинської центральної міської лікарні та Володимир-Волинського ТМО.

Обидва медзаклади претендують на статус кластерної лікарні, хоча наразі не відповідають вимогам, які передбачає цей статус. Серед основних – лікування інсульту та інфаркту яких є в пріоритеті. Ні у Володимирі, ні в Нововолинську поки що цього не роблять через відсутність обладнання та фахівців.

Водночас керівництво закладів переконує, що обладнання куплять, а фахівців знайдуть. Однак, як відзначив міністр охорони здоров’я України, не можуть конкурувати дві лікарні такими пакетами послуг на такій маленькій території і з такою кількістю населення. Адже це спричинить малу кількість операцій на кожен заклад. Це, своєю чергою, означатиме, що лікарі матимуть мало практики та втрачатимуть навички. Саме тому на законодавчому рівні й затверджено кластерні лікарні, котрі держава відповідно фінансуватиме, аби знизити смертність та інвалідизацію через інфаркти та інсульти.

«У центрі реформи – пацієнт, де він головний і повинен отримати якісну медичну допомогу, а ми, як держава, повинні це забезпечити, – зазначив Віктор Ляшко. – Нашим завданням є розвивати заклади охорони здоров’я, інвестуючи в ті напрямки, які зараз актуальні для того, щоб люди отримували якісну медичну допомогу і безкоштовно».

Визначити пріоритетні напрямки, або ж об’єднатись, — міністр охорони здоров'я про Нововолинську та Володимирську лікарні | Новини Нововолинська

Відтак, порадив місцевій владі та керівництву закладів визначити пріоритетні напрямки в обох лікарнях, або ж об’єднатись.

«Хочу зазначити, що ключова мета кластеризації – це не зробити якусь лікарню крутішою. Кластеризація не закриває загальні лікарні і не забороняє контрактувати з НСЗУ. Ми за здоровий глузд і здорову конкуренцію. Щоб, потрапляючи у лікарню, людина не отримувала список, а була забезпечена державними гарантіями», – підкреслив міністр.

Начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко підтримав позицію Віктора Ляшка та зазначив, що лікарні повинні досягнути компромісу задля спільної мети – ефективного надання медичних послуг кожному пацієнту.

Читайте новини по темі:

Об’єднають Нововолинську й Володимирську лікарні чи залишать одну кластерну: МОЗ оприлюднив проєкт спроможної мережі медзакладів ВолиніНова класифікація медзакладів: депутати просять надати Нововолинській лікарні кластерний статус.Нововолинська лікарня має усі критерії, щоб стати кластерною, — міський голова Борис Карпус. Заступник міністра охорони здоров’я повідомив, за яких умов ТМО Володимира та Нововолинська набуде статус кластерної лікарніБудемо боротися, щоб лікарня у Володимирі стала кластерною, – Ігор ПальонкаРеконструкція завершена: приймальне відділення Нововолинської лікарні готове до роботиДля Нововолинської лікарні планують купити рентгенівську систему за 36 млн грнНа пресконференції директора Нововолинської ЦМЛ Олега Шипелика говорили про готовність медичного закладу до роботи в умовах госпітальних кластерів, діяльність лікарні в період воєнного стану, працевлаштування переселенців.
Джерело