Кабмін підвищує норму виплати дивідендів для держкомпаній

Уряд підвищив на 2019 р. норматив відрахувань від чистого прибутку ДП в держбюджет до 90%.

Кабінет міністрів України підвищив норматив відрахувань частини чистого прибутку державних підприємств до бюджету на 2019 рік з 75% до 90%, а також скасував знижені нормативи для окремих підприємств, інформує Ukr.Media.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні цієї середи. При цьому під час засідання голова Федерації профспілок України Григорій Осовий указав на те, що таке рішення може позбавити підприємства можливості проводити модернізацію.

"Це доходи, передбачені бюджетом на 2019 рік… Але ми визначили механізм, який дозволить через бізнес-планування компаній… скорочувати відсоток відрахувань (компаній — ред.) на реалізацію інвестиційних програм", — прокоментував прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Раніше пільги з відрахування до бюджету частини чистого прибутку мали Адміністрація морських портів України, Міжнародний аеропорт "Бориспіль", Національний центр Олександра Довженка, "Мистецький арсенал", а також ряд інших держпідприємств.

Згідно з експертним висновком до відповідного проекту постанови, яким володіє агентство, Міністерство фінансів оцінює суму відрахувань від чистого прибутку в держбюджет 15,4 млрд грн у поточному році.