Представник президента розповів про майбутню пенсійну систему

На систему адміністрування витрачаються величезні кошти, це демонструє свою неефективність.

Представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що потрібно запровадити в Україні приватне пенсійне страхування, в доповнення до державного. Оскільки це створить конкуренцію і позитивно вплине на державу, інформує Ukr.Media.

Про це він зазначив в інтерв'ю журналісту Антону Голобородьку.

За словами Стефанчука, на систему адміністрування витрачаються величезні кошти, що вже демонструє свою неефективність.

Тому для початку варто переглянути систему адміністрування системи та ввести альтернативу у вигляді приватного пенсійного страхування для осіб, які самі хочуть собі відкласти на пенсію. Але друге повинно включати чіткі правила для страхових компаній, які будуть цим займатися — щоб це не були компанії — «одноденки»,- заявив представник Зеленського.

Він зазначив, що вони на будь-якому рівні хочуть провести диверсифікацію, тобто поряд з державною запустити приватну.

Стефанчук розповів, що питання пенсійного забезпечення вони будуть піднімати у Верховній Раді, тому що з цим повинні працювати професіонали, які нам скажуть плюси та мінуси цієї системи, перспективи для України тощо. І вже тоді вибудувати систему.

«Ми хочемо перевести державу в приватний сервіс. Наприклад, медицина або освіта повинні бути як державні, так і приватні. Адже тільки коли ми створимо рівні умови держави та суспільства, почнеться конкуренція, яка породить вищу якість. А якщо ми ще відкриємо у багатьох сферах можливість для входу іноземних інвестицій, то й українські почнуть поліпшуватися», — підсумував він.