Фото: ВМС Украины Палаючий Саратов у порту Бердянська
Втрата Москви була б найбільшою бойовою втратою російського флоту з часів Другої світової війни.
Україна завдала чергового принизливого удару по російському флоту — дві ракети Нептун українського виробництва підбили флагман Чорноморфлоту РФ із символічним ім’ям Москва. За деякими даними, він затонув.
Офіційно Генштаб ЗСУ повідомляє, що Росія втратила у війні проти України сім кораблів та катерів, ця цифра не змінюється з 26 березня. розповідає про відомі підбиті кораблі.
Москва
Увечері 13 квітня стало відомо, що Збройні сили України двома ракетами Нептун вдарили по ракетному крейсеру Москва. Саме по тому, що при захопленні острова Зміїний був посланий у відомому напрямку. Багато джерел, у тому числі офіційних, повідомляють, що корабель затонув. Детально про корабель — у матеріалі Москва потонула.
Міноборони Росії повідомляє про «серйозні пошкодження» Москви, які сталися внаслідок детонації боєприпасів через пожежу невідомого походження. Російська сторона стверджує, що вогонь локалізовано, а корабель «зберігає плавучість».
На борту Москви було від 510 до 758 осіб. Окупанти говорили про проведення повної евакуації, що означає неможливість судна залишатися на плаву, пояснюють експерти.
Відомо, що турецьке судно, що прийшло на сигнал SOS від Москви, підібрало 54 російські моряки. Український журналіст Роман Цимбалюк повідомляє, що до Севастополя було доставлено 14 членів екіпажу корабля. Про долю інших невідомо.
Спікер Пентагону Джон Кірбі каже, що Москва зазнала сильних пошкоджень, але залишається на ходу. Причину того, що сталося, американські військові не знають, але не виключають, що це були українські ракети.
Важливість виведення Москви з ладу символічна. Цей крейсер, ймовірно, найбільш озброєне судно Чорноморського флоту РФ. Москва своєю системою ППО прикривала інші кораблі угруповання під час їх операцій, зокрема обстрілів узбережжя та маневрів морського десанту.
Як пише CNN з посиланням на високопосадовця Пентагона, російські кораблі, що діяли на півночі Чорного моря в районі крейсера Москва, відійшли на південь, далі від українського берега.
«Ми помітили, що інші чорноморські кораблі, що діяли поблизу Москви або у північній частині Чорного моря, всі рушили далі на південь після пошкоджень, які отримала Москва. Отже, всі вони, всі північночорноморські кораблі зараз відійшли, подалі від північних районів, де вони діяли», — сказав чиновник.
Якою б не була причина пожежі, аналітики кажуть, що вона завдає сильного удару по серцю російського флоту, а також національної гордості, порівнянної з тим, якби військово-морський флот США втратив лінкор під час Другої світової війни або авіаносець сьогодні.
«Лише втрата підводного човна з балістичними ракетами або авіаносця Кузнєцов завдасть більш серйозного удару по моральному духу Росії та репутації флоту серед російської громадськості», — сказав Карл Шустер, відставний капітан ВМС США та колишній директор з операцій в Об’єднаному розвідувальному центрі Тихоокеанського командування.
Саратов, Орськ, Новочеркаськ та Цезар Куніков
24 березня у порту окупованого Бердянська Збройні сили України знищили великий десантний корабель окупантів Саратов, який міг перевозити до 20 танків, 45 бронетранспортерів та 400 десантників. Спочатку повідомлялося про знищення корабля Орськ. Обидва БДК відносяться до проекту 1171 Тапір.
Саратов брав участь у війні Росії проти Грузії, обстрілюючи катери останньої, а також в окупації Криму у 2014 році.
У момент українського удару поряд із Саратовим, крім Орська, також були великі десантні кораблі Цезар Куніков та Новочеркаськ. Усі вони отримали пошкодження внаслідок удару ракетою Точка-У.
Операція пройшла за допомогою російських агентів, заявив голова управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
За його словами, Україна має широку агентурну мережу у низці секторів військового, політичного та фінансового керівництва Росії, зокрема й у Кремлі. «Ракета вдарила у той момент, коли до корабля підійшли бензовози та вантажівки з боєприпасами», — заявив Буданов.
Спутникове фото знищеного Саратова
Василь Биков
7 березня стало відомо, що поблизу Одеси Військово-морські сили України знищили гордість Чорноморського флоту РФ – найновіший патрульний корабель проекту 22160 Василь Биков.
Під українську реактивну артилерію Василь Биков потрапив унаслідок спланованої операції. Як пише Думська, російський корабель заманили на вогневу позицію катерами Гюрза та Айленд. Один із них, на жаль, був потоплений ворогом, більшу частину екіпажу врятували.
Увага! На відео є ненормативна лексика
Патрульні кораблі проекту 22160 типу Василь Биков перебувають у строю російського флоту з 2016 року. Це перші російські кораблі із застосуванням модульної концепції озброєння. Усього їх три.
Кораблі озброєні новим знаряддям калібру 76,2 мм, розміщеним в універсальній артилерійській установці АК-176МА. Планувалося, що на кораблях 22160 буде встановлено ракетні комплекси Калібр 3М-54Е, які можуть оснащуватися тактичним ядерним зарядом, але точних даних про характеристики ракет відсутні.
Також на Василю Бикову були ЗРК Штиль-1 (використовує модифікацію Бука), зенітно-ракетна турельна установка 3М-47 Гнучка та гранатометний комплекс ДП-65. Кораблі цього типу можуть нести вертоліт до 12 тонн.
Адмірал Ессен
3 квітня українські військові завдали удару по російському фрегату проекту 11356Р типу Буревісник під ім’ям Адмірал Ессен, який уперше вийшов у воду у 2015 році. Він отримав серйозне пошкодження і вийшов із ладу.
У Військово-морських силах України не стали уточнювати, за яких обставин та якою зброєю було вражено корабель окупантів. За даними колишнього секретаря РНБО Олександра Турчинова, удару по Адміралу Ессену також завдали ракетою Нептун.
«Протиракетні засоби Ессена запеленгували загрозу тільки при підльоті, відкривши загороджувальний вогонь, але навіть із пошкодженнями наша ракета завдала кораблю значних втрат, вивівши його з бойової операції. Для прориву протиракетного захисту по Ессену був здійснений пуск відразу двох ракет — результат відомий усьому світу», – розповів Турчинов.
5 квітня видання Крим.Реалії повідомило, що схожий на підбитий Адмірал Ессен корабель міститьтся у Севастопольській бухті.
«За зовнішніми ознаками — це фрегат проекту 11356Р Буревісник, який входить до серії російських багатоцільових фрегатів другого рангу з керованим ракетним озброєнням ближньої, далекої морської та океанської зони. Бортовий номер корабля зафарбований», — йдеться у повідомленні.
Залиште відповідь