З армії РФ дезертують підрозділами — Британія

Фото: The Atlantic Photo Британська розвідка розповіла про низький моральний дух окупантів в Україні

Моральні проблеми у російських військах настільки значні, що обмежують можливості РФ у досягненні оперативних цілей, повідомляє британська розвідка.

Почастішали випадки відмови цілих російських підрозділів від виконання наказів у війні проти України. Почастішали випадки конфліктів із застосуванням зброї між російськими офіцерами та солдатами, з’ясувала британська розвідка, про що йдеться у щоденному звіті Міноборони Британії 19 червня.

За даними британської розвідки, багато російських військовослужбовців усіх рангів не розуміють цілей війни проти України. Моральні проблеми у російських військах настільки значні, що обмежують можливості РФ у досягненні оперативних цілей, йдеться у доповіді.

Російська влада щосили намагається чинити юридичний тиск на військових-відмовників. Але жорстким репресіям заважає офіційний статус вторгнення, який називається «спеціальною військовою операцією», а не війною, зазначають британці.   Фактори низького морального духу російських військових включають погане керівництво, обмежені можливості ротації підрозділів, дуже важкі втрати, бойовий стрес, погане матеріально-технічне забезпечення та проблеми з оплатою праці, зазначають розвідники з Британії.   Міноборони королівства також опублікувало нову карту бойових дій на 19 червня:  

  У вечірньому зведенні Генштабу за 19 червня про успіхи окупантів на фронті не повідомлялося. ЗСУ відбили їхню атаку під Бахмутом, на інших напрямах у цій частині фронту російські війська накопичують сили.    

Джерело