Байрактарська, Джавелінська чи іменами Героїв: Рівняни подали понад 1200 варіантів перейменувань вулиць

У Рівному закінчився період подачі пропозицій щодо перейменування вулиць Рівного, назви яких пов’язані з історичними та культурними діячами країни-агресора.

Як повідомили у Рівненській міській раді, рівняни подали майже 1200 пропозицій.

Управління культури і туризму провело відповідне опитування за дорученням Комісії з питань найменування міських об’єктів, встановлення пам’ятних знаків, меморіальних та анотаційних дощок на території міста Рівного.

Рівняни могли у затвердженому Комісією переліку обрати вулицю та подати свої пропозиції із невеличким обґрунтуванням.

Жителі Рівного просять повернути історичні назви вулиць, увічнити пам’ять новітніх Героїв сучасної війни або ж назвати вулиці іменами всесвітньовідомих рівнян. Багато пропозицій назвати одну з вулиць міста іменем полеглого Героя Назара Небожинського. Хочуть бачити у Рівному й вулиці Джавелінську і Байрактарську. Набагато менше пропозицій із нейтральними назвами, розповідає начальниця управління культури і туризму Наталія Лозовська.

Усі пропозиції рівнян, які надійшли під час опитування та з інших джерел, будуть ретельно вивчені робочою групою у складі істориків і краєзнавців. А тоді сформовані пропозиції передадуть Комісії з питань найменування міських об’єктів, встановлення пам’ятних знаків, меморіальних та анотаційних дощок на території міста Рівного з подальшим винесенням цього питання на розгляд Рівненської міської ради.