Війна на політичному фронті, або як пройшла сесія міськради у Рівному (ВІДЕО)

Після тривалої перерви відбулося чергове засідання рівненської міської ради. Більше 400ьохсот питань мали розглянути міські обранці. І поки хтось відстоює бойовий фронт в гарячих точках України, тут у Рівному триває битва за політичний фронт. Павло Невесенко продовжить.

З початку повномасштабної війни Україна начебто змінилась та об’єдналася. Вочевидь не змінилися депутати міськради, які на десятій сесії знову ж таки сперечалися та вели свою війну на політичному фронті. Чого лише варті затвердження порядку денного та черговості, які тривало майже дві години з декількома перервами. Особливо бурхливо обговорювали обранці звернення до духовенства щодо об’єднання УПЦ та ПЦУ. Зокрема, депутати пропонують представникам духовенства провести всеукраїнський об’єднавчий собор. Втім фракція свобода не підтримувала таке рішення. Зокрема представник партії Юрій Осіпчук пояснив чому.

Натомість Свободівці пропонували проголосувати за їхнє звернення щодо заборони церкви московського патріархату. Мовляв в країні війна і об’єднання з цією церквою неможливе. Натомість Галина Кульчинська наголосила, що це звернення немає жодної юридичної сили.

А Микола Бляшин попросив у міського голови дати протокольне доручення, аби спростити процедуру об’єднання церков.

Натомість депутат з фракції за майбутнє, екс-голова Рівного Володимир Хомко, зауважив майже усі звернення ініційовані до кабміну президента і так далі є неефективними. Закликав займатись більш практичними і корисними речами для громади.

Звернення свободи щодо заборони УПЦ МП не проголосували. Натомість, звернення щодо об’єднання церков УПЦ і ПЦУ підтримало 29 депутатів. Чималих дискусій викликало голосування за мораторій на винесення питань на сесію, які роз’єднують суспільство, сіють між громадянами України протистояння, напруження та розбрат. Відповідний проєкт підготували голова Рівненської ОВА Віталій Коваль міський голова Рівного Олександр Третяк та секретар Рівнеради Віктор Шакирзян. Керувались воєнним станом, аби відмовитись від політичних питань а займатись більше господарськими.

Святослав Клічук запевнив, фракція голос підтримує розглядати більш господарських питань, а ось голосувати за мораторій не буде. Оскільки важко визначити, яке питання розколює суспільство чи ні.

Микола Бляшин закликав усіх до діалогу у даному питанні.

Врешті за відповідне рішення проголосували 24 депутати. А потому міські обранці проголосували за увесь порядок денний, який налічував понад чотириста питань. В умовах повномасштабної війни, коли країна та громадяни намагаються змінюватись — у Рівнераді все стабільно: суперечки, політичні міряння стягами та й вочевидь закулісні та підкилимні ігри.