Сьогодні не можна переїдати — до фінансових проблем.
12 серпня християни по всьому світу урочисто вшановують пам'ять апостолів від 70-ти Силуана і Сили, а разом з ними Епенета, Андроніка і Крискента, учнів великого Спасителя. Всі вони вірою і правдою служили Всевишньому, оповідаючи по областях писання священних текстів і викриваючи інакомислячих, інформує Ukr.Media.
У народі свято видозмінило свою назву, в результаті чого стало більш відоме як Силін день. Самого проповідника слов'яни вважали прототипом Сильнобога, язичницької фігури, яка уособлює спритність і богатирську міць. Йому оспівували молитви в процесі роботи по дому і в полі, тому як главі сімейства потрібна неабияка міцність, щоб зібрати урожай і засіяти озимі.
Історія житія святих
Апостол Сила займав чільний сан в Єрусалимському храмі. Після того як в столиці пройшло Соборування, що розглядає питання дотримання основ християнства віруючими, що походять з язичників, Силу направили в Антіохію разом в Юдою, Варнавою і Павлом. Метою їхнього візиту було роз'яснення соборного послання. У писанні повідомлялося, що хрещені вихідці з ідолопоклонників зобов'язані утримуватися від приношень жертв, пролиття крові, блуду і всього, що не хотіли б випробувати на собі. Після виконання покладеної місії Юда прийняв рішення повернутися в Єрусалим, а Сила залишився при апостолі Павлі. Разом вони відвідали Македонію, Сирію, Кілікію, Філіппи, де проповідували слово Господнє.
В останньому місті натовп звинуватив праведників у тому, що вони сіють смуту, схопили чоловіків і побили їх палицями, після чого ув'язнили в темницю. Вночі на Філіппи спустився землетрус, стіни і кайдани зруйнувалися, а Павло з Силою вийшли на свободу. Охоронець, що стежив за ув'язненими, побачив диво і припав до ніг подорожніх, увірувавши в Христа. Він вивів їх з руїн, привів у свій дах, де вимив чоловіків і дав їм чисті шати. Потім послідовники Ісуса продовжили свій шлях, набуваючи по дорозі все більше прихильників і даруючи їм просвітлення. У Коринті Силу поставили архієреєм місцевого храму. Багато зробив він за життя чудес і знамень, а потім віддав душу Господу.
Святий Силуан також ніс Слово Боже разом з Павлом і Петром. Після тривалого служіння він був удостоєний звання архієрея в Фессалонніках, зазнавши безліч бід і страждань заради Всевишнього. Тут же в Солуні мученик помер. Існує думка, що Силуан — є латинізована форма імені сили, а значить релігійні фігури тотожні і мають єдину життєву лінію. Останнє є лише здогадкою і не має під собою історичних доказів, тому достеменно встановити істину досі не вдалося.
Як відзначалася народна дата
Наші слов'янські предки вірили, що напередодні свята Силуана і Сили всяка рослина набуває чудодійного ефекту, тому всі лікарі і знахарі поспішали відправитися в ліси. Особливо виділяли лопух — головний елемент багатьох зборів. З давніх-давен він вважався свого роду оберегом, що притягує (або як говорили, чіпляє, як його суцвіття) удачу і щастя до власника. Сніп цієї рослини ставили по внутрішній стороні дверей хати або воріт у двір, щоб злякати потойбічні сили і нежданих гостей зі злими помислами.
Залиште відповідь