6 червня — день Микити Стовпника: історія, традиції та прикмети свята

Один з найважчих днів у році. Яких неприємностей остерігатися?

В православ'ї 6 червня день пам'яті преподобного Микити Стовпника. Дату у народному календарі називають свято шипшинового цвіту або просто день Микити, інформує Ukr.Media.

Ким був преподобний Микита?

Родом Микита походив з Переславля-Залеського, жив в XII столітті. Будучи молодим, він обзавівся дружиною, але життя вів порочне і неправедну — гнобив і ображав бідняків, постійно конфліктував із заможними людьми, стягуючи з них винагороду, за рахунок чого збив собі великі статки.

Одного разу в храмі йому почулося пророцтво про те, що потрібно припиняти творити злодіяння, пора б вже робити добрі вчинки, захищати і рятувати жінок-вдів, сиріт, убогих. Це настільки сильно зворушило Микиту, що його свідомість і думки повністю помінялися.

Він відправився в монастирську обитель, кинувши сім'ю і залишивши будинок з багатствами. Микита оселився в кам'яному стовпі і надів на себе металеві важкі вериги, і жив так самотньо до самої смерті. Цілі дні проводив він в постах і молитвах, випрошував у Господа прощення гріхів.

Бог прийняв його покаяння, і за подвижницький спосіб життя нагородив Микиту даром чудотворення. Багатьох хворих людей він вилікував від їхніх недуг.

Які існують традиції і обряди на цей день?

До 6 червня вже, як правило, зацвітає шипшина, тому на Русі дату прозвали «свято шипшинового цвіту». Сьогодні заведено заготовлювати квіти з цієї рослини. Пелюстки заливають окропом і роблять засіб для протирання шкіри, вона після таких процедур набуває особливу ніжність і бархатистість.

А якщо когось з ваших домочадців застуда здолала, то покладіть йому під подушку сушені квіти шиповника, це прискорить одужання.

Сьогодні день небезпечний і важкий. Проявляйте пильність і будьте обережні!

У слов'ян дата 6 червня вважалася однією з найбільш несприятливих в році. Ніяких серйозних справ планувати на цей день не варто, вони підуть шкереберть, нічого не буде ладитися.

Сьогодні можна з легкістю потрапити «на гачок» до шахраїв, тому не зупиняйтеся з незнайомими людьми, не вступайте з ними в розмови, тримайте свій здоровий глузд включеним.

Особливо виявляйте сьогодні обережність у поїздках і подорожах, на дорогах. У минулі часи люди 6 червня намагалися взагалі нікуди не їздити і далеко не ходити.

Якщо на сьогодні у вас все-таки запланована поїздка, і скасувати її ніяк не можна, то йдучи з дому, вимовте наступну молитву:

«Ангел мій, Охоронець мій, прошу тебе, будь поруч зі мною в дорозі. Ти йди попереду мене, а я за тобою піду. Милосердний і всемогутній Боже, благослови мене на цю дорогу. Нехай всім людям і мені буде тільки добро. Спаси і збережи, Господи, всіх людей і мене, раба Божого (ім'я)».

Зараз можна почути таку думку, що ми хворіємо значно більше і частіше, ніж наші предки. Але ж тоді життя зовсім інше було, люди їли натуральну і здорову їжу. А ще в давнину з особливою повагою ставилися до народних забобонів, які оберігали від різних недуг.

Варто знати про них і дотримуватися, це зовсім нескладно:

1. Під час приймання їжі не можна читати, інакше пам'ять ослабне.

2. На лівий бік бажано не лягати спати, щоб серцевих хвороб не заробити.

3. Ніколи не ставайте на лежачі на підлозі свої зістрижені пасма волосся, так можна привернути до себе недугу.

4. Під час грози не можна виспівувати пісні — можна втратити голос.

5. Щоб голова не боліла, не кидайте догори і не крутіть на руці шапку.

6. У вікна не плюйте, інакше зуби будуть сильно боліти.

7. Якщо провідуєте в лікарні або вдома хвору людину, то у жодному разі не сідайте на її ліжко, інакше найближчим часом самі захворієте.

8. Ногами собак не пинайте і не ставайте на віник — будете мучитися судомами.

Погодні прикмети на 6 червня

  • Якщо 6 червня квітуча суниця, значить, нинішній сезон порадує багатим урожаєм сироїжок.
  • Якщо сьогодні квіти кульбаб до самої землі схилилися, значить, чекайте на кілька найближчих днів затяжні дощі.

Источник