Неправильну поведінку з грошима видають певні ознаки.
Нестача системних знань і навичок у фінансовій області створює багато складнощів і проблем — це й невміння жити за коштами, і відсутність накопичень, і життя у борг. При цьому багато людей не дотримуються навіть елементарних правил управління грошима, проте не усвідомлюють цього. Розбираємося, як діагностувати фінансову легковажність і навчитися діяти по-іншому, інформує Ukr.Media.
Відсутність планування
Планування на довгострокову перспективу має велику кількість переваг: ви вже не будете бездумно витрачати гроші, усвідомлюючи, що у цей момент краще зосередитися на майбутньому. Важливо думати про те, який реальний дохід у вас буде і як ви будете його розподіляти.
Єдине джерело доходу
Згідно зі статистикою, українці мають 1-2 джерела доходу — це дуже ризикований підхід, тому що у разі ліквідації джерела доходу людина може залишитися без засобів до існування. Варто вчасно зрозуміти, що кожному потрібні додаткові гарантії, альтернативне джерело заробітку, яке допоможе пережити важкі часи. Це можуть бути інвестиції, здача нерухомості або навіть регулярний продаж непотрібних речей — вибір досить різноманітний.
Відсутність накопичень
Багато людей живуть одним днем, вважаючи, що у один чудовий момент кошти з'являться самі (і при цьому звинувачуючи у своїх невдачах роботодавців, державу, систему). Якщо дотримуватися подібної тактики, фінансовий стан завжди буде на низькому рівні — набагато ефективніше створювати власні фонди. Це можуть бути накопичення на пенсію, освіту дітей, створення фінансової подушки безпеки — головне, щоб запас був недоторканним і служив своїй меті.
Відмова від ведення бюджету
Найчастіше людина не може точно сказати, скільки грошей і на що саме вона витрачає. Такий підхід не допоможе створити стабільне фінансове майбутнє — набагато ефективніше керувати своїми ресурсами, записуючи доходи і витрати та аналізуючи їх.
Економія на освіті
Наш світ стрімко розвивається, а тому важливо йти паралельно з часом і регулярно "оновлюватися" — підвищувати рівень освіти, проходити курси, читати тематичну літературу. Відсутність вкладень у власну освіту і розвиток — не економія, а шлях до стагнації.
Звичка витрачати все зароблене і жити не за коштами
Життя від зарплати до зарплати — сумнівне задоволення. Важливо навчитися відкладати гроші, а також інвестувати частину заробітку. Те ж саме стосується й звички жити не за коштами — коли ви витрачаєте більше, ніж заробляєте, створюється "позика у майбутнього". За миттєві розваги доводиться розраховуватися пізніше, а людина думає не про реальне процвітання, а про його видимість.
Надмірна і необґрунтована економія
Часто бажання заощадити призводить до сумних наслідків. Дешеві речі швидко псуються, через що доводиться купувати нові раніше за запланований термін, а економія на дозвіллі та відпочинку може призвести до вигоряння, оскільки людина не встигає відновити сили і якісно розслабитися. Адекватна економія — це добре, але важливо аналізувати свої дії і заощаджувати лише там, де це можливо (без шкоди для себе).
Звичка вкладати усі кошти у бізнес
Дуже часто підприємці потрапляють у пастку, реінвестуючи усі зароблені кошти у бізнес — це відбувається тому, що багато людей починають сприймати свою справу як найважливішу у житті. Через це бізнес може "перерости" свого власника, що згубно позначається на рівні доходів та адекватному сприйнятті сильних і слабких сторін підприємства його засновником.
Навичка ефективного управління грошовими коштами — це найпростіший спосіб створити для себе і наступних поколінь стійкий фундамент. Фінанси забезпечують можливість жити так, як хочеться, а не так, як доведеться — і це стосується не лише розваг, але й доступу до кращої освіти, спілкування з цікавими людьми, розвитку амбітних проєктів і можливості взяти участь у чомусь вартісному. Щоб залишити фінансову безтурботність у минулому, необхідно почати інвестувати свій час у розвиток фінансової грамотності — лише у такий спосіб можна досягти результату і змінити даність.
Залиште відповідь