Салат Мімоза не настільки шкідливий, як здається.
Щоб відповісти на питання стосовно користі цієї страви, давайте розберемося, якими є основні інгредієнти цієї страви, інформує Ukr.Media.
Назва салату пішла від однойменних яскраво-жовтих квітів. Звідти пішло й його канонічне оформлення. Якщо страва не посипана дрібно порізаними білками варених яєць, а зверху не припорошена перетертими жовтками — вважайте, що це не салат Мімоза.
Яйця
Якщо вже пішла розмова про яйця, то з них і почнемо. Отже, чим корисне куряче яйце? По-перше, це найчистіший природний білок, який бере участь у відновленні м'язової тканини. На жаль, друга складова яйця не настільки корисна. Так, жовтки, попри свій смак, не вважаються дієтичним продуктом, і містять шкідливі жири та холестерин. Недарма прихильники правильного харчування готують яєчню без жовтків. Але пару цілих яєць на день може дозволити собі кожна людина, а це означає, що та кількість жовтка, яка дістанеться вам у цьому салаті, не зашкодить.
Консервована риба
Другим компонентом є консервована риба. Причому бажано використовувати рибу лососевих порід. Що ж корисного дає нам консервована риба?
Консервація передбачає тривалий термічний вплив на продукт і його тару, що, як відомо, вбиває багато корисних компонентів. Але це не стосується риби! Те корисне, за що вона цінується (кальцій, магній і фосфор) не руйнується під час термічного впливу. Крім того, температурний режим може продезінфікувати рибу, звільнивши її від паразитів, які завжди у ній наявні, зробивши її безпечнішою. До того ж кістки стають м'якими і вже не можуть нашкодити вам, навіть якщо ви їх не помітили під час видалення.
Картопля
Картоплю можна вважати гарним джерелом вуглеводів і енергії для людини. Також у овочі міститься вітамін В6. Він виконує безліч функцій у організмі людини: бере участь у кровотворенні, є необхідним для гарної роботи імунної системи, бере участь у утворенні оболонки нервових клітин, що є дуже важливим для нормального функціонування головного мозку.
У картоплі міститься калій, що забезпечує збудливість нервових і м'язових клітин, допомагає м'язам скорочуватися. Калій необхідний для підтримання ритму скорочень серця. Він також допомагає переміщати поживні речовини у клітини і відходи з клітин. Калій забезпечує внутрішньоклітинний баланс рідини і мінеральний баланс, що сприяє зниженню артеріального тиску.
Картопля — одне з джерел вітаміну С, який необхідний для нормального функціонування сполучної і кісткової тканини, а також покращення всмоктування заліза у кишківнику. Вітамін є й антиоксидантом.
Морква
Морква за вмістом вітамінів перевершує не лише усі овочі, але й м'ясо та молочну продукцію. У ній багато мінеральних речовин: кальцію, натрію, калію, магнію, фосфору, заліза, йоду та інших вкрай необхідних для людини мінералів.
Наукові дослідження довели, що варена морква має більш виражені антиоксидантні властивості, ніж сира. Антиоксиданти не лише омолоджують клітини тканин і шкіру, але також дозволяють запобігти розвитку багатьох захворювань головного мозку і нервової системи, зокрема хвороби Альцгеймера. Варений коренеплід допомагає лікувати дисбактеріоз, нефрити і злоякісні новоутворення. Він має протимікробні властивості.
Цибуля
Цибуля — відмінне джерело вітамінів у зимовий період, коли інших свіжих овочів мало. У цибулі багато вітамінів групи В, а також марганцю, міді, калію, фосфору. Крім вітамінів, у ріпчастій цибулі безліч мінеральних солей. Вони нормалізують водно-сольовий баланс. Смак і запах цибулі, харчові волокна, що містяться у ній, пробуджують апетит, стимулюють травлення, перистальтику, що приносить користь за наявності поганого апетиту, закрепу і слабкості.
У ріпчастій цибулі наявні рослинні сполуки фітонциди, які мають бактерицидну дію і стимулюють імунітет.
Також свіжа цибуля розріджує кров, знижує рівень "поганого" холестерину, збільшує еластичність судин, знижує тиск.
Вчені досліджували цибулю і на наявність антиоксидантних властивостей. Феноли і антоціани здатні знижувати рівень окислення, захищати червоні клітини крові від окисного стресу.
Цибуля містить ретинол, що уповільнює процеси старішання, поліпшує зір. У ній є біофлавоноїди, які мають протизапальні властивості. Також вони зміцнюють імунітет.
Таким чином, основні компоненти салату Мімоза є вельми корисними для будь-якої людини. А майонезну заправку завжди можна замінити на несолодкий корисний йогурт, або обійтися оливковою олією, змішавши її з оцтом.
Залиште відповідь