Прихована загроза.
Яблука корисні для нашого організму, в цьому немає сумнівів. Чи можна при кожному вживанні яблук ковтати їх кісточки? Відповідь негативна, тому що яблучне насіння містить небезпечну для здоров'я речовину. Йдеться про глікозид амигдалина, який під впливом ферментів трансформується в ціаністий водень, інформує Ukr.Media.
Страшні наслідки бувають тоді, коли людина постійно з'їдає яблука разом із небезпечними кісточками. Результатом цього можуть стати респіраторні хвороби, недуги серцево-судинної системи. Постійна "доза" яблучного насіння стає причиною виникнення нападів головного болю, млявості і нудоти.
Споживання насіння одного-двох яблук не стане причиною для тривоги. Постраждати від впливу глікозиду амигдалина можна тоді, коли в організм кожен день потрапляють яблучні кісточки. 1 грам такого "продукту" містить 1-4 мг амигдалина. Точна летальна доза ціаніду залежить від різних факторів. Враховується маса тіла людини, індивідуальна переносимість, а також сорт яблук. Діти можуть отруїтися навіть невеликою кількістю яблучних кісточок. Для летального результату дорослим людям потрібно з'їсти за короткий проміжок часу пів склянки насіння яблук.
Наш організм може нейтралізувати мінімальну кількість синильної кислоти. Чим більше яблучних кісточок "накопичується", тим сильніше збільшується можливість отруєння. Симптоми отруєння синильною кислотою численні: блювота, задуха, втрата свідомості, проблеми з диханням, зміни серцевого ритму. При таких ознаках потрібно звертатися до фахівців швидкої допомоги.
Глікозид амигдалина руйнується і стає нешкідливим при високих температурах. Джеми, компоти, приготовані з плодів разом з кісточками, не будуть небезпечними для організму. А настоянки і наливки з яблук із насінням можуть стати причиною отруєння.
Яблучні кісточки особливо не рекомендується вживати людям з хронічними хворобами шлунка, маленьким дітям, вагітним жінкам. Вживання насіння райського фрукта під час вагітності може привести до токсикозу, мігрені, погіршення самопочуття.
Кісточки яблук покриті жорсткою зовнішньою оболонкою. Якщо насіння ковтати цілком (не розжовуючи), токсин не буде надходити у великих кількостях в організм. Амігдалін потрапляє в кров тоді, коли людина розжовує яблучне насіння.
Учені підтверджують, що кісточки яблук не дають харчових волокон, не насичують організм вітамінами. При клінічних випробуваннях доведений такий факт: амігдалін неефективний для лікування раку, але у великих кількостях небезпечний для здоров'я.
Залиште відповідь