Фінансові поради від древніх філософів, які актуальні досі

Мудрість відомих мислителів крізь тисячоліття.

Марк Аврелій, Платон та інші давньогрецькі і римські філософи дають поради, пов'язані з фінансами. Ці вислови актуальні і донині, інформує Ukr.Media.

Епіктет "Енхирідіон"

"З сущих одні речі під нашою владою, інші — не під нашою. Під нашою — припущення, порив, прагнення, ухилення і, одним словом, які не які — ще наші справи; не під нашою — тіло, майно, слава, похід у начальники і ті, які ще не наші справи", — Епіктет.

Ми контролюємо свої бажання, думки і вчинки. Все інше контролю не піддається, хоча ми часто намагаємося вплинути на зовнішні події.

Коли вас поглинули емоції або бажання, пам'ятайте: ви можете піддатися їм чи ні. Це завжди залежить тільки від вас. Ви самі вирішуєте, чи піддатися миттєвому пориву.

Як застосовувати пораду в житті

Згадуйте про це в магазині, коли вам захочеться купити щось непотрібне. Або коли лінь готувати, і ви подумуєте замовити їжу додому. Не забувайте, що ваш вибір позначиться на ваших фінансах. У кожного такого рішення є ціна.

Софокл "Антігона"

"Немає у світі нічого настільки ж морально знищувального, як гроші", — Софокл.

Гроші — це інструмент обміну. Коли їх недостатньо, щоб досягти мети або придбати бажане, це призводить до зневіри. Причому багато хто опиняється в ситуації, коли грошей не вистачає не лише на досягнення мрії, але і на те, щоб звести кінці з кінцями. Економити в такій ситуації дуже складно.

Як застосовувати пораду в житті

Виробіть для себе основні фінансові принципи і дотримуйтеся їх. Наприклад, витрачати менше, ніж отримуєте, і відстежувати всі витрати. Чим більше ви контролюєте щоденні дії і витрати, тим більше у вас шансів досягти великої мети. Коли ви чітко розумієте, чому економите, буде не так важко обмежувати себе.

Марк Аврелій "До самого себе"

"Вивчіть основні принципи мудрих людей, за чим вони женуться і чого уникають", — Марк Аврелій.

Коли ви сумніваєтеся, яке прийняти рішення, довіртеся своїм моральним принципам. Для цього спочатку обміркуйте, що для вас важливо, що ви цінуєте понад усе. Ці цінності стануть вашим орієнтиром у будь-якій ситуації. Вони допоможуть рухатися до того життя, якого ви прагнете.

Як застосовувати пораду в житті

Якщо не виходить відразу придумати власні правила, вивчіть принципи мудрих людей. Дізнайтеся цінності тих, кого ви поважаєте. Обміркуйте їх. Можливо, вони підходять і вам.

Платон "Держава"

"Ділові люди — нудна компанія, адже в них немає ніяких мірил, крім грошової вартості", — Платон.

Неприємно спілкуватися з людьми, які відмовляться від своїх переконань і відносин, аби заробити. Згадайте сумнівних продавців, які намагаються нав'язати покупку, або наполегливих друзів, які пропонують вкластися в їх бізнес. Не будьте такою людиною.

Як застосовувати пораду в житті

Чітко уявляйте свої зобов'язання і не порушуйте їх. Пам'ятайте: гроші потрібні лише для того, щоб жити згідно зі своїми принципами. Не дозволяйте любові до грошей впливати на вашу мораль.

Епікур "Листи"

"Того, хто не задовольняється малим, не задовольниш нічим", — Епікур.

Нам хочеться не відставати від моди і купувати найновіші речі, але це небезпечний шлях. На жаль, сучасна культура лише заохочує цю схильність. Споживачам постійно пропонують все більш нові і досконалі товари.

Як застосовувати пораду в житті

Нічого страшного, якщо ви незадоволені якимись аспектами свого життя, це допомагає розвиватися. Але якщо це невдоволення перетікає в потребу володіти все новими і новими речами, ви ніколи не відчуєте спокій і задоволення. Навчіться контролювати себе.

Источник