Фінансові уроки минулих економічних криз, які допоможуть пережити поточні проблеми

Фінансова криза тільки набирає обертів, і вже зараз потрібно морально готуватися до кінця ситих часів і пізнавати мудрість предків.

Незважаючи на розбіжності з приводу оцінок майбутньої економічної ситуації, деякі експерти будуть заперечувати, що світ входить в нову фінансову кризу, яка буде набагато серйозніша попередніх. Безліч факторів зійшлося і укупі спровокувало падіння економічних показників по всій планеті. Навіть у багатих європейських країнах все частіше чути промови, причому від вищого політичного керівництва, що ситі часи закінчилися, а це вже не просто розмови на кухнях, інформує Ukr.Media.

Однак не варто лякатися таких промов і наростаючої депресії, адже наші предки пережили чимало криз і змогли вибратися з цієї ями. Ось кілька фінансових уроків минулих економічних криз, які допоможуть пережити поточні проблеми.

Відстежуйте свої витрати

Найбанальніша порада, якою багато хто нехтує навіть у кризові часи, — це контроль доходів і витрат. Сьогодні, коли кредити доступні практично кожному, мало хто замислюється про наслідки надмірних боргових зобов'язань, а даремно.

Будь-які витрати, тим більше під час кризи, потрібно вносити в журнал, неважливо, паперовий або цифровий, щоб розуміти, на що ви витрачаєте гроші, що можна виключити без особливого погіршення комфорту, а де можна притиснутися, щоб зуміти заплатити за квартиру і їжу.

Будьте готові до переїзду, якщо це буде потрібно

Людей можна поділити на два типи: легких на підйом і осілих. Других значно більше, і коли виникає необхідність переїхати навіть з однієї квартири в іншу, вони відтягують цей момент до останнього.

Але одна справа — звичайна обстановка, а інша — потужна економічна криза. В такому випадку думка про переїзд в більш дешеве або безпечне місце може як мінімум поліпшити якість вашого життя. З огляду на те, що багато спеціальностей переходять на віддалений режим і можуть працювати з будь-якої точки світу, переїзд в яке-небудь селище з мегаполіса може бути виправданий з економічної точки зору.

Харчуйтеся тільки вдома

Не любите готувати? У кризу доведеться, адже продукти дорожчають, і харчуватися навіть у фастфуді по акціях може бути дорого.

Уявімо, що ви ходите кожен день на бізнес-ланч, витрачаючи там 200 гривень в день. За 20 робочих днів виходить 4 тисячі, що, погодься, чимала сума. Зрозуміло, приготування вдома теж вимагає витрат, але вони істотно нижче. З одних і тих же інгредієнтів можна приготувати різні страви.

Крім того, ви будете точно знати, з чого приготовлені ті чи інші страви, на відміну від їдалень і кафе, де економлять на всьому.

Ремонтуйте, а не купуйте нове, і вибирайте довговічні речі

Ми звикли міняти телефони щоразу, коли виходить нова версія, викидати джинси як тільки на них з'явилися потертості, свідомо вибирати одноразові речі. З приходом кризи можете забути про таку практику, адже тепер доведеться економити.

В першу чергу, припиніть купувати мотлох з думкою, що використовуєте це кілька разів, а потім викинете.

Друга дія — навчитися ремонтувати елементарні поломки. Вийшов з ладу акумулятор? Не потрібно бігти і здавати смартфон по трейд-іну, адже полагодити набагато дешевше. З'явилася дірка на штанях? Можна зашити практично непомітно, і так далі.

Бонусом ви перестанете виробляти тонни сміття, які в іншому разі гнили б на звалищах або плавали десь посеред тихого океану.

Зберігай невикористовуване

У ситі часи ми не звертаємо увагу на те, скільки кіловат електрики спалили, скільки кубометрів води пішло в нікуди, і так далі. Але якщо про ці непотрібні витрати замислюються все частіше, то про "паразитних" споживачів мало хто знає.

Наприклад, залишений в розетці блок живлення зі світлодіодом не перестає споживати електрику. Так, він їсть мало, але уявіть, що таких пристроїв кілька. Тому відключайте невикористовувані електроприлади і не полінуйся полагодити кран, з якого капає по краплі в кілька секунд. Це здається незначним, але за тиждень набереться велике відро.

Більше ходіть пішки

Проблема сучасного суспільства в тому, що ми звикли всюди пересуватися на транспорті. Згодні, коли відстані вимірюються десятками кілометрів, пересування пішки — не найкращий вибір, але мова про незначні відрізки по 2-3 кілометри.

Навіть такі відстані ми вважаємо за краще долати на машині або, якщо її немає, на громадському транспорті, і це неправильно. Так, ви приїдете набагато швидше, але і витратите гроші. Піші прогулянки, як ви знаєте, — безкоштовне задоволення і, до того ж, дуже корисні для здоров'я.

Принаймні, варто ходити пішки скрізь, де за часом це займає не більше години, особливо якщо ви нікуди не поспішаєте.

Думайте про майбутнє вже зараз

Більшість починає діяти тільки у випадках, коли проблеми не просто стоять на порозі, а вже лізуть у вікно, а інші шляхи заблоковані. Не потрібно уподібнюватися їм, якщо не хочете потрапити в неприємну ситуацію.

Минулі кризи показали, що готуватися до поганих часів потрібно заздалегідь.

Якщо на горизонті миготить серйозна фінансова криза, не помітити цього складно. Якщо ви бачите ознаки кризи, що насувається, потрібно подумати: а що буде актуально в такі часи, що допоможе вам залишатися затребуваним фахівцем, коли інші будуть стояти з простягнутою рукою? Де вам краще опинитися, щоб отримати мінімум збитку і максимум вигоди? Відповіді не завжди будуть очевидними, але думати про них потрібно вже зараз, поки криза тільки почалася. В такому випадку ви будете на кілька кроків попереду інших людей.

Источник