Як їсти морепродукти за правилами етикету — знають не всі

Морепродукти смачні і корисні, але деякі з нас, побачивши на столі щипці з химерними виделками, поводяться як героїня фільму…

Мідії: щипці і вилка

Мідії подають відкритими, адже для зламування раковини їх треба спочатку на кілька хвилин опустити в окріп, а потім розкрити спеціальними щипчиками. До речі, останні повинні лежати на столі — з їх допомогою ви будете утримувати молюска лівою рукою на тарілці і виделкою (звичайною або устричною — у вигляді тризубу) виймати м'ясо з раковини. Втім, цілком можна обійтися без щипців. В цьому випадку візьміть велику мідію (якщо вона без соусу) в ліву руку. Порожні шкарлупки складайте в тарілку для відходів, а бульйон (якщо він є) вичерпуйте столовою ложкою. Якщо ж молюски дрібні і очищені від раковин, їжте їх ножем і виделкою, інформує Ukr.Media.

Креветки: вилка і ніж

Чистити руками дрібні відварені креветочки можна вдома перед телевізором. У пристойному суспільстві морепродукти повинні подаватися повністю очищеними. Тобі треба взяти їх з "коктейлю" устричною виделкою-тризубом і вмочити в соус. Коли велика відварна або засмажена креветка лежить на тарілці, їжте її традиційними ножем і виделкою. Якщо в салаті або пасті попався напівочищений морепродукт з хвостиком, Не хапайте його руками, а відріжте ножем. Якщо ж у страві виявилися цільні великі креветки, спочатку висловіть своє "фі" офіціантам, а потім очистіть морепродукт руками. Втім, найчастіше 1-2 неочищені штучки кладуться в тарілку виключно для краси.

Кальмари: вилка і ніж

Кальмарами ласувати простіше простого — у них немає панцира або раковини, і вони зазвичай подаються нарізаними у вигляді кілець або смужок. Невеликі за розміром морепродукти сервірують цілком. Їдять кальмари столовими приборами — ножем і виделкою.

Омари: вилка з ложкою в одному приладі

Перед подачею на стіл омарів (лобстерів) обробляють гарячими на кухні і укладають на блюдо. Холодних часто розрізають прямо в присутності гостей. Далі кожен кладе на свою тарілку хвостовий плавець, клешню або ногу. Щоб дістати з них м'ясо, придуманий спеціальний столовий прилад — на одному його кінці є вилка-двозубец, а на іншому плоска ложечка для вичерпування соку. Коли будете витягувати ніжний вміст, клешні і частини панцира сміливо тримай руками. Якщо ж м'ясо не вдалося повністю виколупати, можете їх обсмоктати.

Краби «набір слюсаря»

Щоб правильно їсти крабів, потрібно точно знати їх вид. Наприклад, у Камчатського їстівне тільки м'ясо кінцівок. Якщо врахувати, що розмах «ніг» досягає півтора метри, білкового вмісту там предостатньо. У морського павука цінуються лише перші фаланги. А у деяких видів їдять м'ясо навіть під панциром. Щоб з'їсти краба, в хід йде "набір слюсаря" — щипці-секатори, що розколюють тверді частини, і омарова вилочка, за допомогою якої витягують ніжне м'ясо. Втім, в ресторанах ці морепродукти подаються розламаними, щоб можна було легко дістатися до їх поживного вмісту.

Устриці: спецніж і вилка-тризуб

Устриць заведено подавати розкладеними на льоду і у відкритому стані. Якщо ж вам дісталися цілі молюски, не бійтеся і беріться за справу — візьміть морепродукт серветкою плоскою стороною вгору і просуньте кінчик устричного ножа між стулками поруч з «замком» раковини. Потім проштовхніть лезо глибше і поверніть його — таким чином ви відокремите верхню частину від нижньої. Після цього сміливо приступайте до дегустації. Візьміть стулку з м'ясом в ліву руку, за допомогою устричної вилки (вона нагадує тризуб) зачепіть вміст раковини і покладіть його в рот. Тільки не нанизуй корисний протеїн на зубчики, покладіть його акуратно на столовий прилад. Перед тим як з'їсти молюска, можете полити його лимонним соком або винним оцтом.

Увага

Крім незвичайних столових приладів до ракоподібних, які при обробленні вимагають участь рук, повинні подати чашу з водою і часточкою лимона, щоб можна було їх вимити після трапези, і захисний фартух — слюнявчик, щоб не забризкати одяг.