Як економити, не відмовляючи собі в головному

Психологія багатства.

Більшість людей думає, що багаті і успішні собі ні в чому не відмовляють, проте це не так. Як показує статистика, люди, у яких "все в порядку" з грошима все-таки теж економлять і відмовляють собі в деяких речах, інформує Ukr.Media.

Багаті теж економлять

Помилкова думка більшості людей полягає в тому, що вони думають, ніби багаті люди мають абсолютно все. Звичайно, якщо грошовий стан дозволяє не економити взагалі ні на чому, то ситуація приймає і такий оборот, але це зустрічається вкрай рідко.

Річ у тім, що зовнішнє багатство може мати внутрішні невидимі обмеження. Іноді виходить навпаки — зовнішня скромність таїть в собі секрети багатства і розкоші.

Багатство і успіх не означають, що ви перетворюєтеся в супер-споживача. Психологія багатства непроста і не настільки обмежена або однобока.

Як економити, живучи красиво

Порада перша: як звучить знаменита приказка, "ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі". Потрібно витрачати гроші з розумом. Якщо у вас є можливість купити річ один раз, щоб потім не купувати іншу, скористайтеся таким випадком. Мало того, що ви не будете собі в чомусь відмовляти, так ще й будете спокійні за якість придбаних речей і товарів. Правильні вкладення, нехай навіть великі, завжди виправдовуються.

Порада друга: відмовляйте собі тільки в тому, що для вас не має значення. Розставте пріоритети і економте на тому, що не стосується вашого життя. Так, якщо ви живете за 10 хвилин ходьби від роботи, то вам не потрібно купувати автомобіль. Багаті люди завжди знають, що їм потрібно, а що ні. Саме тому вони щасливі.

Порада третя: не беріть кредитів, позик і не ризикуйте часто. Звичайно, це зручно — ви хочете машину, але не можете собі її дозволити, тому берете кредит. Не варто цього робити, оскільки гроші можуть знадобитися в будь-який момент. Вдавайтеся до допомоги кредитів лише в найбільш крайніх випадках.

Отже, найважливіші якості багатої людини — це віра в свої сили, правильна розстановка пріоритетів, обмеження ризиків і правильні покупки. Відповідність цим вимогам або правилам не буде головною причиною багатства, але помітно наблизить вас до матеріального добробуту.

Психологи радять триматися подалі від того, що провокує вас на непотрібні витрати. Кожна людина потребує обмеженого набору речей. Спробуйте знайти правильний баланс.