Як не переїдати — корисні лайфхаки, які варто спробувати

Іноді ми навіть не усвідомлюємо, наскільки багато їмо лише тому, що дивимося в телефон, а не в тарілку.

Здорове і збалансоване харчування дуже важливе, але не менш важливо звертати увагу на кількість їжі, яку ми їмо. Тому що занадто рясні прийоми їжі не тільки призводять до зайвої ваги: вони викликають сонливість, набряки і втрату концентрації, а також перевантажують травну систему, інформує Ukr.Media.

Однак поміркованість вимагає надлюдських зусиль, як у ресторані, де нас так і ваблять із меню різноманітні закуски та десерти, так і вдома перед улюбленим серіалом, коли їжа стає частиною вечірнього ритуалу або ще гірше — емоційною підтримкою.

Словом, припинити їсти, як радять фахівці, за появи перших ознак ситості — це справжній подвиг. На щастя, прості прийоми можуть допомогти нам обмежити об'єм їжі та не допустити, щоб вона перетворилася на несвідоме переїдання.

Зосередьтеся на тому, що ви їсте

Зробіть приймання їжі моментом усвідомлення і справжнім сенсорним досвідом, а не механічною дією. Заплющте очі і зробіть кілька глибоких вдихів, перш ніж розпочинати приймання їжі. Зверніть увагу на запах, консистенцію і смак страви. Ніколи не їжте за робочим столом перед комп'ютером, переглядаючи соціальні мережі на смартфоні або перед телевізором, коли всю вашу увагу займає картинка на екрані. Крім того, сервіруйте стіл, навіть якщо будете їсти наодинці, і ніколи не жуйте "на ходу". Ваш мозок має розуміти, що в цей момент ви їсте і отримувати сигнал про ситість.

Ретельно пережовуйте

Терміновий проєкт, зустріч або дзвінок — і ось уже їжа стає тягарем, якого потрібно позбутися якомога швидше. Не забувайте, щоб відчути себе ситими, необхідно прожувати кожен шматочок, як рекомендують фахівці, від 15 до 30 разів, щоб перше перетравлення відбувалося в роті. Ще один корисний прийом, що дає змогу не ковтати їжу швидко і не їсти забагато, — це класти виделку на тарілку між укусами, а не тримати її напоготові в повітрі, наповнену їжею.

Чистить зуби одразу після їжі

Цією простою, але геніальною хитрістю одного разу поділився в інтерв'ю актор Метью МакКонахі, який заявив, що для того, щоб підтримувати форму і не переїдати, він завжди носить із собою зубну щітку і пасту, щоб чистити зуби одразу після їди. Таким чином, можна уникнути спокуси побалувати себе другою порцією або занадто великою кількістю десертів. І цей спосіб дійсно працює, спробуйте!

Використовуйте невелику тарілку

Це може бути оптичний обман, але завдяки зменшенню розміру тарілки будь-яка страва здається більшою і, отже, ситнішою. Наприклад, тарілка є ідеальною ємністю для приготування потрібної порції, розділення різних інгредієнтів для створення приємної для очей композиції. Приклад збалансованої тарілки? Коричневий рис, нут, сочевиця чи квасоля, а також сирі різнокольорові овочі, як-от шпинат, помідори, морква та редиска. Збалансоване приймання їжі передбачає наявність білків, жирів (тваринних і рослинних) і вуглеводів.

Випивайте склянку води перед їжею

Фахівці кажуть нам, що часто ми спрагу приймаємо за голод. Таким чином, випиваючи склянку води перед їжею, ми точно розуміємо, що відчуваємо почуття голоду. Крім того, вода дасть нам відчуття ситості та зменшить апетит ще до того, як ми відкусимо перший шматочок. Різні дослідження підтвердили, що люди, які п'ють воду перед їжею, зазвичай споживають менше калорій, що зменшує ризик набору зайвих кілограмів.

Источник