Як вплине на організм людини відмова від вживання м’яса

Відмова від вживання м'яса не кращим чином відбивається на організмі людини.

Відмова від м'яса на користь вегетаріанської системи харчування зараз є дуже популярною. Хтось робить це з етичних міркувань, хтось — через смакові уподобання, а хтось — "для здоров'я". Вчені досі не сходяться у тому, наскільки вагомою вважається остання причина, оскільки однозначна шкода м'яса і безумовна користь вегетаріанства — науково доведені не були. Їсти м'ясо чи ні — вирішувати вам, а ми розповімо про те, як це відіб'ється на вашому організмі, інформує Ukr.Media.

Почнемо з плюсів. На відміну від тваринної їжі, рослинна не викликає аутоінтоксикації, тобто не отруює організм людини продуктами розпаду під час перетравлення. В цілому під час вживання м'яса навантаження на шлунково-кишковий тракт значно більше, ніж під час вживання продуктів рослинного походження, тому після тарілки печені або соковитого стейка ви можете відчувати тяжкість у шлунку. Відповідно, коли більшу частину вашого раціону становить рослинна їжа — ваша травна система почувається набагато краще.

Крім того, як показують дослідження, прихильники вегетаріанства менше страждають на гіпертонію, цукровий діабет і серцево-судинні захворювання. Знижується ризик розвитку ожиріння та ішемічної хвороби серця. Ще один плюс — рослинні продукти, на відміну від тваринних, не сприяють розвитку атеросклерозу, оскільки не володіють атерогенними властивостями.

Якщо плюси, які перераховані вище, змусили вас замислитися про перехід на рослинну систему харчування, врахуйте, що вибудувати збалансований раціон без використання продуктів тваринного походження буде набагато складніше. Перша проблема, з якою зіштовхуються люди, які вирішили відмовитися від м'яса, — дефіцит білка. Річ у тім, що тваринні білки — повноцінні (містять усі 12 незамінних амінокислот, які наш організм не може виробляти самотужки), а рослинні — ні. Тобто, з'їдаючи порцію курячого філе, ви одразу отримуєте усі 12 амінокислот. Щоб отримати той самий набір з рослинної їжі, вам доведеться поєднувати одразу кілька продуктів.

Не менш істотний мінус повної відмови від м'яса — підвищений ризик розвитку дефіциту заліза. Річ у тім, що у продуктах тваринного походження міститься гемове залізо, яке засвоюється краще, ніж залізо з продуктів рослинного походження (15-35 % проти 2-20 %).

З інших "побічних ефектів" відмови від м'яса можна виділити дефіцит омега-3 жирних кислот. Але це зовсім не страшно, оскільки за умови грамотного підходу до планування раціону, нестачі цих речовин можна уникнути. Якщо ви не їсте м'ясо, але їсте рибу і морепродукти — переживати нема про що. Якщо ж і ці продукти у вашому раціоні відсутні, постарайтеся додати у нього більше горіхів, насіння, рослинної і лляної олії та авокадо.