Явні ознаки того, що людина заражена «вірусом бідності», і поради, як цього позбутися

Працювати не хочеться, нічого не цікавить.

Ми не вибираємо, в якій родині народитися. Іноді людині не щастить, оскільки йому доводиться рости у бідних батьків. У цьому немає нічого поганого, адже коли ми дорослішаємо, ми отримуємо шанс змінити свою долю. Але багато людей так і живуть, задовольняючись низькими доходами. Чому? Можливо, виною тому став "вірус бідності" — певне мислення, яке заважає нам розбагатіти, інформує Ukr.Media.

Як його розпізнати і чи можна від нього позбутися?

Небажання працювати — це ще не ознака бідної людини

Мабуть, кожен з нас в житті стикався з тим, що йому не хочеться вставати рано вранці і їхати в офіс або на завод. Іноді ми просто вигораємо. Але, зазвичай, всі ми розуміємо цінність роботи і важливість побудови кар'єри, тому намагаємося не ухилятися від своїх обов'язків.

Люди з "вірусом бідності" поводяться дещо інакше. Вони не усвідомлюють важливість праці. Така людина буде всіляко ухилятися від роботи, іноді не зовсім чесною працею. Їх більше цікавить жага легких грошей.

Чесна праця — найпростіший спосіб побороти "вірус бідності"

Виконуйте свою роботу старанно, навіть якщо отримуєте невисоку зарплату. Не бійтеся проявляти себе і прагніть підвищити зарплату. Але не за допомогою хитрості або обману, а за рахунок вдосконалення своїх навичок.

Людина з "вірусом бідності" не надто прагне кудись ходити

Свій вільний час вона зазвичай проводить вдома. Коли друзі кличуть її зустрітися, вона відмовляється. Такі люди зазвичай пропускають будь-які свята і корпоративи. І справа не тільки у відсутності грошей на дозвілля.

Їх просто нічого не цікавить, вони відчувають себе некомфортно в суспільстві інших людей. Може бути, вони комплексують через свої доходи, зовнішність або поведінку.

Позбутися від цієї звички можна, якщо пересилювати себе. Вивчайте щось нове, шукайте те, що вас зацікавить, і частіше вибирайтеся в люди. Відлюдництво — це не вихід.

Такі люди не контролюють своє життя

Вони звикли спиратися на інших людей. Зазвичай таке мислення виходить з дитинства, тому що батьки не заохочують незалежність своїх дітей. Вони ж прищеплюють їм усвідомлення, що життя безпосередньо залежить від грошей. Коли така людина дорослішає, у неї формується вкрай низька самооцінка. Тому вона не вміє брати відповідальність за себе і шукає людину, від якої продовжить залежати.

Це можуть бути батьки, друзі, друга половинка. Будь-які складнощі викликають ступор і бажання опустити руки. Залишається тільки переборювати себе. Важливо навчитися незалежності, адже без неї неможливо відбутися як особистість ні на роботі, ні в особистому житті.

Неправильно розставлені пріоритети

Проблема людей з "вірусом бідності" в тому, що у них немає ніякої мотивації. Зазвичай, вони прагнуть тільки до легких грошей. Їм потрібно заробити тут і зараз, а потім також швидко витратити все. Так, в США бідні люди використовують посібники, щоб купити собі стейки і омарів. Жителі Марокко відмовляють собі в їжі, щоб накопичити на перегляд фільму. А в Індії бідняки майже всі гроші спускають на релігійні церемонії.

Що їх об'єднує? Вони витрачають гроші на порожні задоволення. Вони не інвестують їх і не думають, як можна примножити свої доходи. Виною тому почуття неповноцінності. Їм здається, що вони гірші за інших людей, бо бідніші. Тому вони купують собі щось дороге, щоб порадувати себе і відчути свою значущість. Це, звичайно, не робить їх щасливішими в довгостроковій перспективі і ніяк не покращує їх фінансове становище.

Завжди турбуються про те, що про них скажуть інші

Це явище особливо поширене серед чоловіків і жінок старше 30 років. Саме в цей період настає розчарування життям. Людям не вдається знайти хорошу роботу і побудувати кар'єру. Це позначається на їх самооцінці. Психіка включає захисний механізм, що змушує їх самостверджуватися в очах інших людей.

Як це відбувається? Такі люди старанно витрачають гроші, щоб створити упереджений образ. Вони купують одяг, який їм не по кишені, беруть в кредит дорогі телефони. Вони запрошують на весілля рідню з усієї країни і влаштовують "бенкет на весь світ", щоб показати свою значущість.

Немає нічого поганого в організації розкішного весілля, якщо ви можете собі це дозволити. Але останні заощадження краще витратити на поліпшення свого фінансового становища, а не на миттєве святкування.