Їхнє світло впливає на організм: які лампочки потрібно прибрати з кімнати, щоб краще спати

Вони часто бувають і у гірляндах.

У зимовий час хочеться якомога більше яскравих лампочок, всілякої ілюмінації і всього іншого — того, що світиться. Якщо ви обвішали вікно і карниз гірляндою, то зовсім скоро можете зіткнутися з поганим сном, інформує Ukr.Media.

Це більшою мірою стосується тих, хто любить сині вогники. Причина тут не в миготінні, як може здатися, на перший погляд — миготіння справді сильно відволікає від сну і при заплющених очах.

Тут справа в самому синьому світлі, яке заважає організму виробляти достатню кількість мелатоніну — гормону, що відповідає за міцний сон. Його кількість у крові збільшується з настанням темряви.

Пригнічується ж вироблення світлом з довжиною хвилі 450-480 нанометрів, і суть тут у тому, що воно впливає не через зорові нервові закінчення. На цьому наполягають учені, серед яких американський фізіолог Чарлз Цейслер. Лікар і дослідник сну довів, що синій колір ламп впливає навіть на сліпих людей.

Саме тому всі джерела з синім світлом на ніч потрібно вимикати. Це не тільки гірлянди, багато хто встановлює і шкідливе стельове освітлення.

Синє випромінювання йде і від екранів смартфонів, а також телевізорів. Варто задуматися над цим у разі раптового безсоння. Якщо не хочеться відмовлятися від техніки, можна ввімкнути фільтр із червоним світлом, а на лампу повісити відповідний абажур.

Источник