За бажанням їх очищають від сміття вручну.
Господині сперечаються, чи потрібно мити крупу перед її приготуванням, проте в реальності все залежить від виду крупи, а не способу приготування, інформує Ukr.Media.
Попри те що сучасні технології дозволяють забезпечити дотримання гігієнічних норм при фасуванні продукції, тверді зерна треба мити.
Багато кулінарів досі не довіряють виробникам і не тільки миють крупу, але і попередньо перебирають її з метою видалення сміття.
Дрібні камінчики, лушпиння або зіпсовані зерна зустрічаються в пачці з крупою і до цього дня.
Які крупи мити
Навіть не варто замислюватися в тому разі, якщо ви готуєте рис, гречку, пшоно і перловку, а також горох, сочевицю, нут та ін. Більш того, рис, перловку і пшоно потрібно промивати до тих пір, поки вода з каламутної не перетвориться в прозору.
Навіщо це треба
Пшоно, рис, горох така процедура позбавляє від борошнистості, після промивання вони не злипнуться, а на поверхні не з'явиться піна. До речі, горох і квасоля, рис і перловку не забудьте попередньо замочити перед приготуванням.
Температура води
Рис і пшоно краще мити в холодній воді, а гречку, перловку і пшеничну крупу в теплій, що допомагає позбутися від легкої гіркоти.
Мити не слід
Позбавлена всякого сенсу така процедура, якщо йдеться про манку і вівсяні або геркулесові пластівці. Більш того, це не передбачено технологічно: продукт моментально почне вбирати вологу і стає непридатним.
Булгур теж не потрібно мити, тому що крупа вже пройшла попередню обробку і для її приготування достатньо лише порції окропу.
Кус-кус (пшеничний продукт з крупинками до 1 мм) теж не слід мити і замочувати. Досить просто перебрати і видалити домішки.
Також не передбачене промивання для кукурудзяної та ячної крупи. Вони просто очищаються від сміття за допомогою сита або вручну.
Залиште відповідь