Популярний блогер-доктор Каран Радж поділився лайфхаком, як перемогти тривожність

Із занепокоєнням впорається невелика артикуляційна гімнастика.

Британський лікар Каран Радж отримав широку популярність в мережі завдяки своїм пізнавальним роликам, в яких розповідає про невідомі і просто цікаві факти, пов'язані з людським здоров'ям. На його акаунт в тіктоку підписано 4,4 мільйона глядачів, а відео з лайфхаками і порадами не тільки набирають велику популярність серед користувачів соцмережі, але і часто обговорюються зарубіжними та вітчизняними ЗМІ, інформує Ukr.Media.

В одному з останніх роликів доктор Радж поділився способом, який, можливо, допоможе людині позбутися від тривоги. Як стверджує блогер, із занепокоєнням впорається невелика артикуляційна гімнастика.

"Спробуйте простий лайфхак проти тривожності за допомогою язика. Перемістіть язик з піднебіння вниз і постарайтеся не рухати ним", — сказав Каран на камеру.

Тіктокер пояснив, чому тривожний стан залежить від певного положення язика. На думку чоловіка, це пов'язано з субвокалізацією — уявним промовлянням тексту про себе під час читання. Зазвичай, цей процес викликає мимовільний рух м'язів органів порожнини рота — язика, піднебіння, губ та інших. Саме субвокалізація, як вважає доктор Радж, провокує нав'язливі думки.

Це допоможе замовкнути і зменшити гучність внутрішнього монологу, який може навести вас на тривожні думки. Якщо ви залишите язик нерухомим, це допоможе запобігти субвокалізації. Субвокалізація — це, по суті, ваша мова, яка робить мікрорухи, щоб промовити слова вашого внутрішнього монологу.

Каран завершив свою промову простим висновком. За його словами, коли язик залишається в нерухомому стані, то перестає відтворювати внутрішній монолог, а значить, розум не заповнюється тривожними думками.

Розслаблений язик — менше внутрішнього монологу. Менше внутрішнього монологу — більш ясний розум.

Ролик з порадою від доктора Раджі на момент написання матеріалу набрав більше 470 тисячі переглядів і більше 50 тисячі лайків.

Втім, не можна стверджувати, що спосіб боротьби з тривожністю від лікаря-блогера універсальний для всіх людей. З подібними проблемами краще звернутися до фахівця.

Источник