Прийоми, які нейтралізують агресивних людей і допоможуть уникнути конфлікту

5 нетипових порад про те, як побороти хамство.

Конфліктні ситуації бувають у всіх. Обходити їх стороною не вийде, але побороти хамство і уникнути серйозного конфлікту можна завжди. Для цього потрібно лише слідувати простим порадам, описаним далі, інформує Ukr.Media.

Не повторюйте слова співрозмовника

Якщо той, з ким намічається конфлікт, просить вас про щось або запитує про те, чому все відбувається не так, як повинно відбуватися, ніколи не відповідайте йому його ж словами. Наприклад: "Ви повинні повернути мені гроші за зламаний товар". Не можна відповідати: "Ми нічого вам не повинні". Дайте відповідь, наприклад: "За законом я не можу цього зробити".

Ввічливість у відповідь на хамство

Якщо вам відверто і нахабно хамлять, спробуйте не відповідати негативом і агресією. Згідно зі спостереженнями, дуже дієвим способом погасити конфлікт і агресію відразу і на корені є несподівана ввічливість. Наприклад, ви встали в чергу, але хтось, хто стояв збоку, сказав: "Куди лізеш без черги? Я тут стояв". Скажіть: "Вибачте, будь ласка, проходьте". Не буде конфлікту, а хамство зійде нанівець.

Не розбирайтеся з тим, у кого є начальник

Якщо ви, наприклад, в магазині нарвалися на негатив, то не влаштовуйте сцен і не вихлюпуйте агресію на працівника, який нахамив вам. Просто попросіть дати вам книгу скарг. Економте свій час. Якщо сварка і конфлікт ні до чого не приведуть, це марна трата сил і часу.

Метод різкого зближення

Все дуже просто. Якщо хтось починає вас критикувати або говорити з вами на підвищених тонах, підійдіть ближче до цієї людини. Це відразу знизить градус агресії. Коли ми знаходимося далеко один від одного, ми підвищуємо голос, махаємо руками. Коли хтось підходить і сідає поруч або просто стає дуже близько, але без агресії, це бентежить співрозмовника.

Просто ігноруйте

Цей метод ідеально працює в тих ситуаціях, коли агресор або хам вас не знає і ви з ним більше ніколи не побачитеся. Наприклад, хтось обізвав вас в транспорті або крикнув вам щось з вікна автомобіля. Ви все одно не побачите цю людину в майбутньому, так що нехай тішить своє самолюбство тим, що її нічого не відповіли. Подібна методика не працює в колективі або в сім'ї. Якщо ви спілкуєтеся з людиною постійно, це може спровокувати ще більшу агресію.

Источник