Сфери застосування гліцерину

Відомо, що назва «гліцерин» об’єднує кілька видів цієї речовини — харчовий, технічний, аптечний і спеціальні види (приміром, той, що використовується для виготовлення рідини для електронних сигарет). За посиланням https://www.glicerin.com.ua/ купити гліцерин можна харчовий або технічний. Добавка E422 (позначення харчового гліцерину в продовольчій індустрії) поставляється в каністрах або бочках, має високі якісні характеристики та тривалий термін зберігання. Якщо ваша компанія займається виробництвом хлібобулочних, кондитерських і макаронних виробів, газованих напоїв — ми з радістю станемо вашим постачальником будь-яких харчових добавок, що поліпшують смакові якості продукту.

Солодкість і м’якість шоколадних цукерок, розсипчастість пасти, густота джему для млинців — усе це свідчить про наявність у складі E422. Любите випити зранку чашечку ароматної розчинної кави? У ній теж є харчовий гліцерин, як і в булочці, від якої ви відкушуєте за сніданком! Попри певну недовіру, яку відчувають люди до різних добавок (багато в чому через агресивну позицію в ЗМІ), ця речовина користується популярністю у виробників. Доведено, що харчовий гліцерин не чинить жодного шкідливого впливу на здоров’я людини, не токсичний і в маленьких дозах навіть корисний для еластичності стінок судин.

Харчовий та аптечний гліцерин

Як зрозуміло вже з назви, аптечний гліцерин використовують у медичній (фармацевтичній) промисловості (ректальні свічки, мазі, пом’якшувальні креми, деякі проносні препарати, лікувальна косметика, бальзами тощо). Зовнішнє застосування гліцерину приносить відчутну користь — згадайте, скільки гелів для душу, шампунів та інших засобів догляду стоїть у вас у ванній на поличці! Оздоровлення слизових поверхонь, пом’якшення шкіри, доброчинний вплив на стан волосся — все це гліцерин. Але не забувайте, що в усьому потрібно знати міру, особливо якщо є труднощі з кровообігом і ниркові захворювання.

Характеристики гліцерину

З точки зору хіміка ця речовина є найпростішим триатомним спиртом, має такі унікальні властивості: високий ступінь в’язкості, гігроскопічність, низька температура замерзання, хороша розчинність у воді. Отримання гліцерину відбувається в результаті перероблювання жирів (побічний продукт). Це ефективний зволожувальний засіб, здатний притягувати воду, відновлюючи водний баланс людської шкіри; чудовий емолент, стабілізатор емульсій, лубрикант. У складі мийних засобів пом’якшує агресивність поверхнево-активних речовин, здатний посилювати витягування активних елементів із рослин та їхніх екстрактів.

Як зрозуміло з перерахованих властивостей, фармакопейний гліцерин особливо популярний у сфері виготовлення косметики для догляду за тілом, обличчям і волоссям.